Lids, Mančester siti
EPA-EFE/Michael Regan

Lids, Mančester siti, Foto: EPA-EFE/Michael Regan

Čovek odluke bio je fenomenalni Stjuart Dalas koji je postigao dva gola, a pobedonosni pogodak dao je u prvom minutu sudijske nadoknade.

Pobeda ekipe Marsela Bijelse dobija još više na težini kada se ima u vidu da su od 45. minuta igrali sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Lijam Kuper.

Povratnik u Premijer ligu je poveo golom Dalasa u 42. minutu posle asistencije Patrika Bamforda.

U nastavku je Siti preuzeo inicijativu. Igrači gostujućeg tima gotovo da nisu mogli da izađu iz svog kaznenog prostora. Tako su "Građani" dobru igru krunisali golom u 76. minutu, a strelac je bio Feran Tores.

Ali, do kraja meča tim Pepa Gvardiole nije stvorio nijednu ozbiljniju priliku. A onda u samom finišu potpuni šok. Nakon jedne kontre Dalas postiže pobedonosni gol za veliku pobedu Lidsa.

Baš u stilu nadimka menadžera gostujućih fudbalera, bila je ovo luda završnica.

Tako je Lids i drugi put ove sezone bio koban po Siti, s obzirom da je u prvom meču ove sezone bilo 1:1.