Filip Kostić
EPA-EFE/RONALD WITTEK

Filip Kostić, Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Srpski fudbalski reprezentativac Filip Kostić sa golom i dve asistencije doprineo je sjajnoj pobedi Ajnhtrahta nad Bajernom u Frankfurtu 5:1 u utakmici Bundeslige.

Kostić je "načeo" prvaka golom u 25. minutu, kada je iskoristio jedan odbitak i savladao Manuela Nojera, samo 14 minuta od isključenja Džeroma Boatenga.

Već posle pola sata asistirao je Ðibrilu Souu nakon prodora, a onda je Robert Levandovski smanjio prednost na 2:1.

Na tome se nije zaustavio domaći tim, u nastavku su pogađali David Abraham

Martin Hinteger posle kornera Kostića

Na kraju Gonzalo Pasijensija

Istorijski trijumf za Ajntraht protiv bavarskog giganta, koji je treći iz Borusije Menhengladbah i Lajpciga.

Borusija Dortmund je bila ubedljiva protiv Volfsburga sa 3:0, pogocima Azara, Gereira i Gecea u drugom poluvremenu.

U jednom od derbija dana Menhengladbah je odoleo Bajeru u Leverkuzenu sa 2:1 i zadržao vodeće mesto na tabeli Bundeslige.

U poslednjem meču dana Frajburg je izbegao poraz u Bremenu pogotkom dvostrukog strelca Nilsa Petersena u trećem minutu nadoknade za konačnih 2:2.

Dan će zatvoriti berlinski derbi između Uniona i Herte.

Lajpcig – Majnc 8:0 (5:0)
Sabicer 5, Verner 30, 48, 87, Nkunku 35, Halštenberger 39, Poulsen 44, Mukijele 50
Verder – Frajburg 2:2 (1:1)
Rašica 9, Gebre Selasije 59 – Petersen 28, 90+3
Union Berlin – Herta

Filip Stevanović: Za ovo sam radio od prvog treninga, želim još mnogo utakmica u dresu Partizana