UEFA Liga šampiona Logo, Foto: Wikipedia

* Prvi mečevi drugog kola Lige šampiona su večeras odigrani

* Zvezda čeka pobednika duela Kopenhagen Nju Sejnts

* Crveno-beli sutra igraju svoj meč

Fudbalerii Kopenhagena su bez većih problema savladali Nju Sejntse sa 2:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Danski predstavnik je do vođstva došao već u 18. minutu, kada je Sotiriu zatresao mrežu Nju Sejntsa.

U nastavku igre, Kopenhagen je samo potvrdio svoju dominaciju, pošto je sa "bele tačke" precizan bio Robert Skov u 61. minutu utakmice.

U drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona u utorak se odigralo pet utakmica i samo jedna je završena bez golova, a to je bio duel Olimpijakosa i Viktorije Plzenj.

Dinamo Zagreb je u Tbilisiju tek u drugom poluvremenu "završio posao", pošto su Mislav Oršić u 67. minutu, odnosno Bruno Petković u 78. minutu iz penala, doneli "Modrima" veoma važnu pobedu od 2:0 pred revanš u hrvatskoj prestonici.

Najdinamičniji duel odigrali su PSV i Bazel, u kojem su "filipsovci" slavili 3:2 posle dva preokreta u Ajndhovenu.

Bruma je doveo domaćina u prednost

Ajeti postigao gol u 1. minutu nadoknade prvog poluvremena.

Goste je u prednost od 1:2 doveo Alderete u 79. minutu.

Da bi Lamers doneo izjednačenje domaćinu u nadoknadi vremena.

Nije bio kraj ove odlične utakmice, PSV je stigao do pobede golom Malena u 3. minutu nadoknade.

U poslednjem meču koji se u utorak uveče odigrao, akteri su bili fudbaleri kiparskog APOEL–a i crnogorske Sutjeske. Gostujući tim je odneo minimalnu pobedu u 42. minutu golom iz penala!

Stefan Nikolić je mogao da "zapali" Stadion kraj Bistrice u 69. minutu utakmice, ali je promašio jedanaesterac.

Revanš utakmice se igraju za sedam dana.