Džejmi Vardi (Lester)
AP/Michael Regan

Džejmi Vardi (Lester), Foto: AP/Michael Regan

Lester sa Džejmijem Vardijem i bez njega nije isti tim. Dok je bio povređen Aston Vila je slavila 1:0 protiv Lisica, a čim se vratio padaju rivali kao snoplje.

Prvo je golom u 80. minutu dotukao Arsenal (1:0), a protiv Lidsa - 4:1 (Barns 2, Tilemans 21, 90+1. jedanaesterac, Vardi 76 - Dalas 48) je kumovao prilikom prva tri gola, nema sumnje da bi doprinos dao i kod četvrtog postignutog iz penala, ali je tada već bio na klupi na zasluženom odmoru.

Prvo je asistirao Barnsu na staru meča za 1:0, potom se bacio i u letu glavom umalo matirao Meslijea, koji je kratko odbio loptu na koju je natrčao Tilemans za 2:0. Potom je i sam zatresao mrežu za 3:1.

Da nije zamenjen u 85. minutu sigurno bi izveo penal u nadoknadi umesto Tilemansa i dao još veći doprinos pobedi.

Lisice su sada druge, imaju samo bod manje od vodećeg Liverpula, branioca titule.