Antonio Konte
AP Rui Vieira

Antonio Konte, Foto: AP Rui Vieira

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Udineze minimalnim rezultatom 1:0 u trećem kolu Serije A.

Inter će se ove sezone pod Antoniom Konteom definitivno boriti za najviše ciljeve, a o tome dovoljno govori situacija posle tri odigrana kola, pošto je Inter usamljen na prvoj poziciji.

Udineze je od 35. minuta ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Rodrigo de Paul dobio direktan crveni karton zbog oštrog prekršaja.

Samo osam minuta posle toga, Inter koristi prednost igrača više i preko Stefana Sensija dolazi do vođstva od 1:0, što će se ispostaviti i kao konačan rezultat ove utakmice.

Inter je prvi na tabeli Serije A sa maksimalnih devet bodova, dva više od drugoplasiranog Juventusa koji je danas na gostovanju igrao nerešeno bez golova protiv Fiorentine, dok je Udineze 14. s tri boda.

Nešto ranije u toku dana Napoli je sa 2:0 pobedio Sampdoriju.