Aleksandar Prijović
Alo/Marko Metlaš

Aleksandar Prijović, Foto: Alo/Marko Metlaš

Večeras mu je 90 minuta proitv Al Kadisije bilo dovoljno da duplira golgeterski saldo i da pošalje svoj Al Itihad na treću poziciju koja garantuje kvalifikacije za azijsku Ligu šampiona - 1:4. Krajem 2018. godine srpski internacionalac je postigao het-trik u grčkom kupu, a posle 27 meseci ponovo je uspeo da zavredi zvanje trostrukog strelca na jednoj utakmici.

Domaćin je poveo posle pola sata igre, a pogodak fudbalera Madagaskara Andrije samo je rasplamsao Prijovićevu želju za briljantnim nastupom. Do odlaska na odmor Srbin je glavom sa druge stative poništio prednost Al Kadisije, da bi u 54. minutu propustio šansu da sa bele tačke donese preokret ekipi brazilskog stručnjaka Fabija Kariljea. Međutim to mu nije ugasilo želju. Preokret je sredinom drugog dela doneo Al Šahafi, a Prijović poslednjih dvadesetak minuta iskoristio da zablista.

Uz jednu gužvu u šesnaestercu domaćina, 30-godišnjak je uspeo da kompletira het-trik.