Ljubiša Tumbaković
Alo/Marko Metlaš

Ljubiša Tumbaković, Foto: Alo/Marko Metlaš

Fudbaleri Trabzonspora stekli su prednost u prvom meču polufinala Kupa Turske. Trenutno drugoplasirani tim Superlige je savladao Fenerbahče rezultatom 2:1.

Prednost domaćinu doneo je Aleksander Serlot na početku drugog poluvremena. Bio je to ukupno 25. pogodak reprezentativca Norveške u svim takmičenjima ove sezone. Podsetimo, selekcija Norveške 26. marta u Oslu u baražu Lige nacija za plasman na Evropsko prvenstvo igra protiv Srbije i selektor Tumbaković ima razloga za oprez, čak i zabrinutost.

Na 2:0 povisio je levi bek Filip Novak, koji je bio precizan nakon asistencije Ekubana, igrao se 66. minut.

Trabzon je na taj način produžio seriju mečeva bez poraza u svim takmičenjima, koja trenutno iznosi 14 utakmica.

Nadu gostima pred revanš doneo je Vedat Murići golom u 82. minutu. U drugom polufinalu u sredu se sastaju Antalija i Alanja, meč se igra od 18:30, a direktan prenos je na kanalu Nova sport.