Barselona
EPA-EFE/JAVIER ETXEZARRETA
Barselona

Barselona, Foto: EPA-EFE/JAVIER ETXEZARRETA

Fudbaleri Barselone autobusom su prešli put do Baskije, zbog blokade aerodroma El Prat, ali nisu bili umorni na stadionu "Ipurua" – slavili su protiv Eibara 3:0.

Prvi put u strelce su se u jednom meču upisala sva tri člana novog napadačkog trija - MSG, Mesi - Suarez - Grizman.

Katalonci su u 13. minutu najavili osvajanje tri boda – Lengle je uposlio Grizmana, koji je umakao odbrani rivala, šutirao u bliži ugao, a lopta se od noge golmana Dmitrovića odbila u stativu, pa u mrežu.

U 58. minutu bilo je 2:0. Grizman i Suarez su brzo kombinovali u šesnaestercu domaćina, a Leo Mesi završio akciju.

Konačan rezultat postavio je Suarez, osam minuta kasnije, nakon kontre i asistencije Mesija.

Fudbaleri Atletiko Madrida i Valensije igrali su nerešeno 1:1, u devetom kolu Primere.

Atletiko je stigao do prednosti i to u prvom poluvremenu, a strelac je u 36. minutu bio Dijego Kosta iz jedanaesterca.

Valensija u 82. minutu posle sjajno izvedenog slobodnog udarca od strane Danija Pareha stigla do izjadnačenja i boda.