Dušan Vlahović
Twitter/ACF Fiorentina

Dušan Vlahović, Foto: Twitter/ACF Fiorentina

"Viola" je u 24. kolu gostovala bivšem finalisti Kupa šampiona i ostvarila vrlo ubedljivu pobedu.

Srbin je učestvovao u prvom golu slanjem lopte na drugu stativu, a Dorije Torsbi je šalje u sopstvenu mrežu. Istu je Vlahović zatresao deset minuta kasnije iz jedanaesterca.

U 39. minutu Nikola Muru dobija drugi žuti karton i od tada kreće potop Sampdorije. Kjesa je sa bele tačke povisio na 3:0 u 40 minutu, na šta se nadovezao Vlahović u 57 minutu efektnim golom.

Federiko Kjesa je drugig ol na utakmici dao u 78. minutu, dok je konačni rezultat postavio Manolo Gabijadini u 90. minutu.

Srpski fudbaler je došao do četvrtog gola u sezoni za ekipu koja je 13. na tabeli Serije A.

REZULTATI, 24. KOLO

Nedelja

Udineze – Verona 0:0

Juventus – Breša 2:0 (1:0)

(Dibala 38, Kvadrado 75 – ck. Aje 37)

Sampdorija – Fjorentina 1:5 (0:3)

(Gabjadini 90+1. ck. Muru 39 – Torsbi 8. autogol, Vlahović 18. penal, 57, Kjeza 40. penal, 78, ck. Badelj 45)

Sasuolo – Parma 0:1 (0:1)