David Luiz
EPA/Laurence Griffiths
David Luiz, Foto: EPA/Laurence Griffiths

Brazilski štoper David Luiz odigrao je jedan od najgorih mečeva u karijeri u sredu. Profil Fudbalskog kluba Javor na društvenoj mreži Tviter je prokomentarisao drugu utakmicu po povratku Premijer lige između Mančester sitija i Arsenala.

Tu utakmicu obeležio je iskusni Luiz, koji je odigrao katastrofalan meč.

Naime, on je ušao u 24. minutu umesto povređenog Pabla Marija, a nedugo zatim praktično sam izgubio utakmicu.

Prvo je u nadoknadi prvog poluvremena promašio loptu i dopustio joj da dođe do Rahima Strelinga, koji je postavio rezultat na 1:0 za domaćina.

Zatim ne, neposredno po startu drugog poluvremena, presporo i nespretno reagovao, te sa leđa srušio Rijada Mahreza.

Sudija je svirao penal, a Luiza poslao u svlačionicu direktnim crvenim kartonom.

To je bio prvi premijerligaški meč od 2015. godine na kojem je jedan igrač na istoj utakmici dobio crveni karton, skrivio penal i napravio kardinalnu grešku kod primljenog gola – još od Karla Dženkinsona koji je tada "uništio" Vest Hem.

"David Luiz od večeras više nije opcija za trećeg štopera Javora za narednu sezonu", navodi se na profilu kluba koji je u Superligi na 14. mestu sa gol-razlikom 38:62 i dodaje:

"To ne može promeniti ni činjenica da smo ove sezone primili najviše golova u ligi, zaključak je Zbora radnih ljudi".