AP/Darko Vojinović
El Fardu Ben i Ričmond Boaći

FK Crvena zvezda

El Fardu Ben i Ričmond Boaći, Foto: FK Crvena zvezda

Kraj meča. Fudbaleri Javora i Crvene zvezde odigrali su 1:1 u 16. kolu Superlige Srbije. Strelci na meču bili su Petković i Jevtović

95' Kakva odbrana Lazovića! Ben u velikoj prilici da donese pobedu Zvezdi, ali "jedan na jedan" ga je sprečio golman Javora.

92' Tomane pokušava sa ivice kaznenog prostora. Odbila se lopta od defanzivca i završila u korneru.

87' GOOOOOOOOOOOOOL! Jevtović postiže gol za Crvenu zvezdu. Boaći je proigrao Milana Jevotvića koji uspeva da smesti loptu pored golmana domaćih.

83' Ben je centrirao iz kornera, lopta je stigla do Vulića na kraju. Njegov udarac je otišao daleko preko prečke.

77' Poništen je gol Crvene zvezde! Boaći je pogodio mrežu, ali je arbitar svirao ofsajd.

70' Još jedna lepa prilika za Javor, sa gol-linije su uspeli da izbace loptu defanzivci Crvene zvezde.

64' Boaći je ostao nepomičan da leži na travi. Zaista stravična scena, u nekoliko sekundi se nije mrdao uopšte, a saigrači su pokušali da ga vrate i niko nije isprva uspeo.

Boaći

Arena printscreen

Boaći, Foto: Arena printscreen

Srećom, ustao je malo kasnije, delovalo je da je daleko ozbiljnija situacija. Nastavlja igru Ričmond Boaći.

60' Piščević je nedovoljno jako šutirao sa 20 metara, pre toga mu je lepo loptu vratio Petković.

51' Vulić šutira sa poludistance, ostaje 1:0.

48' Solidna šansa za Javor, ali interveniše Gajić ipak.

Drugo poluvreme počinje. U igri je Tomane umesto Kanjasa.

Vladan Milojević, Crvena zvezda - Suduva

Alo/Vladimir Marković

Vladan Milojević, Crvena zvezda - Suduva, Foto: Alo/Vladimir Marković

Kraj poluvremena. Javor vodi 1:0 protiv aktuelnog šampina Crvene zvezde, jedini pogodak je postigao Petković u 25. minutu.

45' Sada Boaći maši zicer. Sjajno se postavio golman Lazović i uspeo da prevari centarfora Zvezde u situaciji "jedan na jedan", te odbrani udarac.

41' Javor u velikim naletima, sada je Piščević promašio veliku priliku. Imao je i samog saigrača, ali je odlučio da šutira čim je dospeo u šesnaest, međutim pored Borjanove desne stative.

38' Još jedna lepa prilika za Javor, Borjan brani udarac sa 16 metara.

30' Maričić je ukrao loptu odbrani Zvezde, ušao u povoljnu poziciju, ali je njegov udarac blokiran.

25' GOOOOOOOOOOOOOOOL! Vodi Javor od 25. minuta! Nikola Petković postiže svoj deveti gol ove sezone. Lopta sa leve strane, katastrofalno je reagovala Zvezdina odbrana i Milan Borjan je savladan.

17' Ivanić je imao priliku kakva se retko viđa. Imao je ceo gol ispred sebe, ali je jedan igrač Javora izbio loptu sa linije.

10' Bune se igrači Javora, smatraju da su oštećeni za penal.

Vladan Milojević

Vladan Milojević, Foto: FK Crvena zvezda

9' Vulić je imao lepu šansu iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, ali se okliznuo prilikom udarca.

6' Prva konkretna akcija na meču, i to za Javor. Ipak, Gajić je intervenisao u poslednjem trenutku.

14:30 Meč je počeo!

14:25 Igrači oba tima izlaze na teren, meč uskoro počinje.

Milojević je zamenio čak osam igrača iz prve postave u odnosu na meč sa Totenhemom u sredu.

Stadion kraj Moravice

Sudija: Petar Piper

Javor (4-2-3-1): Lazović - Parišić, Kolaković, Amanović, Jevremović - Dolmagić, Kuveljić - Maričić, Piščević, Petković - Mrkaić.

Klupa: Poledica, Filipović, Nikolić, Đerić, Krnić, Milošević, Cuckić.

postave na meču Javora i Crvene zvezde

Superliga printscreen

postave na meču Javora i Crvene zvezde, Foto: Superliga printscreen

Trener: Igor Bondžulić

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Gajić, Milunović, Babić, Rodić - Vulić, Kanjas - Ben, Ivanić, Simić - Boaći.

Klupa: Vasiljević, Degenek, Pankov, Tomane, Petrović, Jevtović, Gobeljić.

Trener: Vladan Milojević

Javor i Crvena zvezda igraju u Ivanjici od 14:30h utakmicu 16. kola Superlige Srbije. Oba rivala žele da na dvonedeljnu prvenstvenu pauzu odu u dobrom raspoloženju.

Crveno-beli u današnju utakmicu ulaze kao lideri prvenstva sa 39 bodova, dok je Javor trenutno na desetom mestu sa 19 bodova.

Vladan Milojević, Foto: AP/Darko Vojinović

"Očekuje nas veoma teška utakmica. Dolazimo u goste ekipi koja igra sjajno u poslednje vreme. Borbeni su, čvrsti i igraju vrlo strpljivo. Napravili su dobre rezultate i pokazuju da imaju odličan karakter. Pohvalio bih i stručni štab Javora koji radi sjajan posao", rekao je trener Zvezde Vladan Milojević, koji želi da se njegova ekipa u Ivanjici oporavi posle poraza od Totenhema u Ligi šampiona.

Crveno-beli su savladali Javor u devet uzastopnih duela, a Ivanjičani pamte avgust 2013, kada su kao domaćini slavili trijumf rezultatom 4:2.

U prvom meču ove sezone na "Marakani" je bilo 2:0.