Goran Zakarić (Borac BL)
ALO/Marko Metlaš

Goran Zakarić (Borac BL), Foto: ALO/Marko Metlaš

Borac je u derbiju 26. kola Premijer lige savladao Sarajevo na "Koševu" 2:0.

Banjalučki tim se uključio u borbu za naslov prvaka Bosne i Hercegovine, sada zaostaje samo dva boda za liderom koga je savladao na njegovom terenu.

Do 28. minuta nije bilo velikih šansi, a zatim na scenu stupa golman gostiju Pavlović. Fenomenalnom odbranom je skinuo šut Sušića sa svega nekoliko metara i spasio svoj tim.

Šest minuta kasnije šok za šampiona. Borac je poveo 1:0, pogodak za vođstvo gostiju postigao je ove sezone sjajni Goran Zakarić.

Bila je to sjajna akcija gostiju. Vranješ je probio po levoj strani, uposlio je Mehanovića kojem Kovačević skida zicer, ali lopta dolazi do Zakarića, a on je šalje u mrežu i postiže svoj 10. gol u sezoni.

Borac je dobro zaustavljao sve pokušaje domaćeg tima u nastavku, a zatim u 69. minutu na scenu ponovo stupa Goran Zakarić. Bio je to spektakularan šut. Vladan Kovačević nije imao nikakve šanse da odbrani, Borac je stigao do velikih 2:0.