Kipar - Rusija
EPA Katia Christodoulou

Kipar - Rusija, Foto: EPA Katia Christodoulou

Posle utakmica koje su odigrane u nedelju nema više dilema ko će naredne godine iz kvalifikacione grupe I igrati na Evropskom prvenstvu. Pored Belgije, na smotri najboljih reprezentacija igraće i Rusija koja je u gostima ubedljivo savladala Kipar 5:0.

Argentinci bez najboljeg igrača demolirali Ekvador

AUTOR: B92, Alo.rs DATUM I VREME: 13.10.2019. 23:03 Fudbalska reprezentacija Argentine pobedila je u prijateljskom meču u Elčeu u Španiji nacionalni tim Ekvadora sa ubedljivih 6:1. Foto: EPA Juan Carlos Cardenas Izabranici selektora Luisa Skalonije su u znatno drugačijoj postavi u odnosu na onu koja je nedavno odigrala 2:2 sa Nemačkom, odigrali odlično.

Denis Čerišev je u devetom minutu otvorio seriju, koji je u 23. minutu nastavio Magmed Ozdoev. U drugom poluvremenu prvo je Artjom Dzjuba u 79. minutu postigao treći gol za Ruse, da bi se deset minuta kasnije u strelce upisao i Aleksander Golovin, da bi konačan rezultat u drugom minutu nadoknade vremena svojim drugim golom postavio Denis Čerišev.

Aleks Ferguson je želeo da ga ubije - Otvoreno mu pretio, a sve zbog jednog igrača

AUTOR: Alo.rs DATUM I VREME: 13.10.2019. 21:43 - 13.10.2019. 21:50 Čuveni trener Sven Goran Erikson je posle 13 godina progovorio o sukobu sa Aleksom Fergusonom. Foto: EPA Will Oliver Erikson, tadašnji selektor Engleske, je uoči Mundijala 2006. godine insistirao na Vejnu Runiju, iako je tadašnji napadač Mančester junajteda malo pred početak turnira polomio metatarzalnu kost u stopalu.

U istoj grupi fudbaleri Belgije savladali su na gostovanju Kazahstan sa 2:0, a strelci su bili Miši Batšuai i Toma Menije. U istoj grupi Škotska je sa 6:0 savladala slabi San Marino.

/Čerišev 9, 90+2, Ozdoev 23, Dzjuba 79, Golovin 89/

U G grupi Poljska je golovima Frankovskog u 74. minutu i Akradijuša Milika u 80. pobedila Severnu Makedoniju 2:0 i plasirala se na Evropsko prvenstvo. U istoj grupi, Austrija je na gostovanju potiv Slovenije stigla do tri boda pogotkom Poša u 21. minutu.

Grupa G

Slovenija - Austrija 0:1 (0:1)

/Poš 21/

Poljska - Severna Makedonija 2:0 (0:0)

/Frankovski 74, Milik 80/

Izrael - Letonija (utorak, 20.45)

Fudbalske reprezentacije Velsa i Hrvatske podelile su bodove u Kardifu 1:1 u utakmici Grupe E. Vicešampioni sveta su poveli već u devetom minutu golom Vlašića, a izjednačenje je doneo Bejl u sudijskoj nadoknadi vremena prvog poluvremena. Mađarska je istoj grupi na svom terenu savladala Azerbejdžan 1:0.

Grupa E

Mađarska - Azerbejdžan 1:0 (1:0)

/Korhut 10/

Vels - Hrvatska 1:1 (0:1)

/Bejl 40+3 - Vlašić 9/

Fudbaleri Holandije ostvarili su pobedu pošto su kao gosti pobedili Belorusiju sa 2:1. Pobedu Holandiji doneo je sa dva gola  vezista Liverpula Džordžinio Vajnaldum, a sve što su uspeli da urade domaći igrači je pogodak Stanislava Draguna u 54. minutu za konačnih 1:2.

U istoj grupi Nemačka je savladala Estoniju sa 3:0.