Valensija - Barselona
AP Alberto Saiz

Valensija - Barselona, Foto: AP Alberto Saiz

Fudbaleri Valensije pobedili su na svom terenu ekipu Barselone 2:0 u utakmici 21. kola španske Primere.

Domaći su sasvim zasluženo stigli do pobede, a do prvog gola propustili su da dođu u 12. minutu, kada je posle starta Pikea u svom šesnaestercu i konsultovanja VAR-a, Maksimilijano Gomes promašio penal.

Valensija je povela autogolom Albe u 48. minutu  kada je glavni akter ponovo bio Gomes, koji je šutirao ka golu rivala, lopta je zakačila Đordija Albu i prevarila golmana Katalonaca.

Konačan rezultat postavio je Gomez u 77. minutu susreta kada je iskoristio dodavanje Toresa i rutinski stavio tačku na ovu utakmicu.

Ovo je prvi neuspeh novog trenera Balugrane Kike Setijena otkako je preuzeo lidera španskog nacionalnog prvenstva. Domaći tim ostvario je devetu pobedu ove sezone, dok je Barselona pretrpela četvrti poraz.