Sejduba Suma
FK Partizan

FK Partizan

Sejduba Suma, Foto: FK Partizan

Partizan se izdigao posle debakla protiv Rubina (2:5) i u trećem pripremnom meču u Turskoj pobedio Desnu, trećeplasiranu ekipu ukrajinskog šampionata -1:0. Da radost navijača Partizana bude još veće, pobrinuo se Žan Kristof Bajbek, strelac pobedonosnog gola, koji je konačno nagovestio da bi mogao da bude veliko pojačanje za crno-bele. Uz to, i igra izabranika Aleksandra Stanojevića je bila na zavidnom nivou, mnogo boljem nego protiv Rubina.

Prvo poluvreme nije donelo gol iako je Partizan bio dominantna ekipa na sredini terena, Ukrajinci su bili potpuno bezopasni. U 55. minutu Partizan je konačno slomio optor Desne. Strelac je bio Žan Kristof Bajbek. Bila je to odlična akcija crno-belih, Lutovac je asistirao s leve strane Francuzu koji je preciznim udarcem sa 12-13 metara matirao golmana Desne za vođstvo Beograđana.

Partizan (4-2-3-1): Stojković, Živković, Ostojić, Vujačić, Lutovac, Zdjelar, Pavlović, Holender, Jović, Suma, Bajbek.