Atletiko Madrid
EFE/ Juan Herrero

Atletiko Madrid, Foto: EFE/ Juan Herrero

Fudbaleri Atletika iz Madrida ostvarili su pobedu u 33. kolu španske Primere pošto su u gostima savladali Eibar sa 1:0.

UTEŠNA NAGRADA! Osveta Mančester sitija zbog ispadanja, veliki korak ka tituli! (VIDEO)

SENZACIJA U KNEŽEVINI! Srušio "kralja šljake" i zakazao finale sa Lajovićem! (FOTO + VIDEO)

MILAN GUBI KORAK ZA ELITOM! SMS upropastio Lacio, Miha gazi ka opstanku! (VIDEO)

Atletiko je minimalnim rezultatom savladao Eibar u gostima, a jedini gol postigao je Tomas Lemar pet minuta pre kraja.

"Jorgandžije" su u nekoliko navrata pripretile preko Morate, Kokea i Godina, a svojim odličnim odbranama istakao se reprezentativac Srbije Marko Dmitrović.

Ali ni on ništa nije mogao u 85. minutu kada je Tomas Lemar iskoristio sjajnu asistenciju Kokea i tako doneo trijumf svojoj ekipi.

Fudbaleri Barselone savladali su Real Sosijedad 2:1, u poslednjem subotnjem meču 33. kola španske LaLige.

Tri minuta nakon što je sjajno odbranio u situaciji jedan na jedan sa Luisom Suaresom u 42. minutu, golman gostiju Heronimo Rulji ne uspeva da zaustavi šut štopera Klemona Lenglea, nakon centaršuta Osmana Dembelea.

Međutim, samo dva minuta kasnije Barsa opet vodi, a sjajan gol je u Mesijevom stilu postigao levi bek Đordi Alba, i to slabijom desnom nogom.

Ovaj put Katalonce do trijumfa nisu nosili dominantni golgeteri Leo Mesi i Luis Suares, nego defanzivci.

Fudbaleri Selte slavili su u okviru 33. kola španske Primere na svom stadionu protiv Đirone sa 2:1 (1:0).

Aspas je proigrao Bufala na levoj strani, u 34. minutu, a Marokanac je odlično prošao po levom boku, zavrnuo je loptu ka Špancu, koji donosi prednost Selti.

Samo tri minuta igre u nastavku, Alkala je proigrao Portua, a ovaj se odlično okrenuo, izbio sam pred golmana domaće ekipe i matirao ga za 1:1.

Pobedu Selte režirali su Aspas i Bufalo, a Marokanac se ovoga puta namestio na udarac na ivici kaznenog prostora Đirone i postigao prelep pogodak za 2:1.