FK Real Madrid

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Union Berlin rezultatom 1:0 (0:0) u prvom kolu grupe C golom Belingema u četvrtom minutu nadoknade.

Nakon skraćenog kornera kog je izveo Toni Kros, Valverde je sjajno pronašao poziciju za udarac. Šutirao je sa 17 metara, ali je odbranio golman Ronov.

LIGA ŠAMPIONA JE ZA NAS POSEBNO TAKMIČENJE Ančeloti oprezan pred Union Berlin

Odbijena lopta je došla do Belingema koji je "kraljevskom klubu" doneo veoma važnu pobedu pred nastavak takmičenja.

U prvom poluvremenu, Real je pokušao da slomi otpor Union Berlina koji su postavili bedem pred svoj gol.

U drugom poluvremenu je nastavljena ofanziva madridskog tima, a odbrana Nemaca je kapitulirala u četvrtom minutu nadoknade.

U istom terminu, ali u grupi A Galatasaraj i Kopenhagen su odigrali nerešeno 2:2 (0:1).

Kopenhagen je poveo u 35. minutu golom Elijonusija i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Prednost je duplirana u 58. minutu, a strelac je bio Diogo Gonsalveš.

Danska ekipa je ostala sa igračem manje kada je crveni karton dobio Jelert, kome je to bio drugi žuti karton.

Galatasraj je smanjio u 86. minutu golom Bouija, a samo dva minuta kasnije postavljen je konačan rezultat, a strelac je bio Tete.