Benzema se oprostio od Reala

Atletik je imao priliku da povede u 10. minutu, ali je golman Reala Tibo Kurtoa odbranio penal Mikelu Vesgi. Gosti su ipak poveli u 49. minutu preko Oihana Sanseta.

Real je do izjednačenja stigao u 72. minutu preko Karima Benzeme, koji je bio precizan sa penala. Bio je to njegov 355. gol u dresu Reala u svim takmičenjima. On je zamenjen dva minuta kasnije, a ovacijama je ispraćen od strane navijača Reala. Benzema je ranije danas saopštio da napušta Real posle 14 godina provedenih u dresu madridskog kluba.

Majorka je pobedila Rajo Valjekano 3:0, dok je Osasuna na svom terenu nadigrala Đironu 2:1. Real Sosijedad je na svom terenu savladalo Sevilju 2:1, dok su Viljareal i Atletiko odigrali 2:2.

Real je sezonu završio na drugom mestu na tabeli sa 78 bodova, dok je Atletiko treći sa 77. Barselona je prva sa 88 bodova uz meč manje.