DOK SVI OČEKUJU DA KIKSNUO, ONI POBEĐUJU KAO OD ŠALE Napolijeva sedma u nizu i šampanjac već može na hlađenje

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na gostovanju Sasuolo sa 2:0, u utakmici 23. kola italijanske Serije A.

Oba gola Napoli je postigao u prvom poluvremenu. Vodeći pogodak postigao je Hviča Kvarachelija u 12. minutu, a pobedu je potvrdio Viktor Osimen u 33. minutu.

Gol, koji je postigao igrač domaćeg tima Arman Lorijente u 41. minutu, poništen je nakon reakcije VAR-a zbog ofsajda, a iz istog razloga poništen je pogodak fudbalera Napolija Đovanija Simeonea u četvrtom minutu nadoknade drugog dela.

Massimo Paolone/LaPresse via AP

Napoli posle sedme vezane pobede na prvom mestu Serije A ima 62 boda, 18 više od drugoplasiranog Intera, uz utakmicu više.

Sasuolo je posle 11. poraza na 15. mestu sa 24 boda.

U narednom kolu Napoli gostuje Empoliju, a Sasuolo gostuje Lećeu.