BAVARCI NE BLISTAJU U 2023. Bajern u 90. minutu do boda, još uvek bez pobede u Novoj godini

Fudbaleri Bajerna i Kelna odigrali su večeras u Minhenu nerešeno 1:1, u meču 17. kola nemačke Bundeslige.

Poveo je Keln golom Elijesa Skirija u četvrtom minutu, da bi izjednačenje Bajernu doneo Jošua Kimih pogotkom u 90. minutu.

Bajern je prvi na tabeli sa 36 bodova, četiri više od drugoplasiranog Lajpciga. Keln je na 10. poziciji sa 21 poenom.

U narednom kolu, Bajern će dočekati Ajntraht, dok će Keln gostovati Šalkeu.

U istom terminu, Volfsburg je u gostima pobedio Hertu sa 5:0.

AP Photo/Alexandra Beier

Strelci za Volfsburg bili su Matijas Svanberg u četvrtom, Maksimilijan Arnold iz penala u 31, Jonas Vind u 34, Ridle Baku u 72. i Omar Marmuš u 86. minutu.

Volfsburg je šesti sa 29 poena, a Herta je na 17. poziciji sa 14 bodova.

U sledećem kolu, Volfburg će gostovati Verderu, dok će Herta dočekati Union Berlin.

Hofenhajm i Štutgart su u Zinshajmu odigrali nerešeno 2:2.

Golove za Hofenhajm postigao je Andrej Kramarić u 11. i četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Strelci za Štutgart bili su Seru Girasi u petom minutu nadoknade poluvremena i Vataru Endo u 77. minutu.

Hofenhajm je 13. sa 19 bodova, a Štutgart je na 14. poziciji sa tri boda manje.

Jedini meč u ranijem terminu završen je pobedom Lajpciga nad Šalkeom sa 6:1.