POZNATI PRVI PAROVI OSMINE FINALA Amerika sprečila senzaciju, Engleska "zgazila" Vels za overu prvog mesta
EPA

Fudbalska reprezentacija Amerike pobedila je Iran sa 1:0, dok je Engleska deklasirala Vels sa 3:0 u poslednjem kolu grupe B.

Engleska je tako sa sedam bodova završila na prvom mestu u grupi, dok je Amerika druga sa pet.

Tako smo ove večeri dobili prve parove osmine finala, Engleska - Senegal i Holandija - SAD.

U prvom poluvremenu viđena je potpuna dominacija Amerikanaca kojim je samo pobeda "igrala".

Iran se povukao i vrebao iz kontri, ali nije uspeo da stvori šansu.

Igrao se 38. minut kada se Kristijan Pulišić sjajno snašao i postigao gol odluke, ali se tom prilikom i povredio, pošto se zakucao u golmana Irana.

U finišu prvog dela, Vei je poništen gol zbog navodnog ofsajda. Više o tome čitajte OVDE.

U drugom poluvremenu, Iran je morao da krene na sve ili ništa. Međutim, napadi su bili prilično jalovi, Amerika je uspela da sačuva gol prednosti i prođe među 16 najboljih na svetu.

Engleska je u drugom poluvremenu "zgromila" Vels i došla do sigurne pobede.

U 52. minutu je Markos Rašford postigao sjajan gol iz slobodnog udarca. Samo dva minuta kasnije Fil Foden je povisio na 2:0.

Konačan rezultat Rašford je postavio u 68. minutu.

Iran - SAD 0:1 (0:1)

Sudija: Antonio Lahoz (Španija)

Stadion: Al Tumama (Doha)

Iran: Beiranvand, Rezazian, Mohamadi, Puralanđi, Hoseini, Ezatolahi, Norolahi, Hajsafi, Golizadeh, Taremi, Azmun.

SAD: Tarner, Deste, Rim, Karter Vikers, Robinson, Adams, Junus Musa, MekKeni, Vea, Pulišić, Serdžent.

Vels - Engleska 0:3 (0:0)

Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija)

Stadion: Ahmad bin Ali

Vels: Vord, Ampadu, Mepam, Rodon, Dejvis, VIlijams, Alen, Remzi, Džejms, Bejl, Mur.

Engleska: Pikford, Voker, Stons, Megvajer, Šou, Rajs, Henderson, Rašford, Belingam, Foden, Kejn.

Kraj! Amerika je pobedila Iran sa 1:0 i kao druga u grupi ide u osminu finala na Holandiju.

90+3 - Šansa za Iran! Puraligandži je bio u prilici, ali je lopta prošla koji centimetar pored stative. Još šest minuta do kraja

Engleska je deklasirala Vels sa 3:0 i overila prvo mesto u grupi, te zakazala duel u osmini finala sa Senegalom!

90. minut - Utakmica Iran - Amerika produžena je devet minuta! Mogu li Iranci do gola koji bi ih odveo u osminu finala?

90. minut - Na meču Vels - Engleska igraće se još četiri minuta.

80. minut - Velika nervoza u ovim momentima, Iran juri gol za plasman u osminu finala Svetskog prvenstva

76. minut - Veliku priliku propustio je Belingam, tačnije sjajno mu je odbranio Vord.

75. minut - Na utakmici Vels - Engleska rešeno je pitanje pobednika, Iranu potreban gol protiv Amerike!

68. minut - Velikih 3:0 za Englesku! Ponovo je Rašford strelac!

62. minut - Englezi imaju potpunu kontrolu i sigurno vođstvo.

56. minut - Iran više nema šta da čeka, krenuli su po izjednačenje.

52. minut - Gool! Engleska je duplirala prednost, Foden je strelac.

50. minut - Gooool! Engleska vodi protiv Velsa. Sjajan gol iz slobodnog udarca je postigao Rašford!

Poluvreme! Amerika vodi protiv Irana, na utakmica Vels - Engleska nema golova.

45+7 - Poništen je gol Vei zbog ofsajda.

45. minut - Kontra Amerikanaca, imali su 3 na 2 situaciju, ali spetljao se Vea i propala je velika prilika da Amerikanci odu na 2:0.

38. minut - Gooool! Amerika vodi, strelac je Pulišić!

33. minut - Sada je Vea bio u prilici, ali šutira preko gola. Dominiraju Amerikanci, ali Iran ima rezultat koji ga vodi dalje.

28. minut - Šansa za Ameriku. Šutirao je Sadžet ka golu Irana, jedan defanzivac je zakačio loptu koja se odbila do Vee.

Talentovni fudbaler je pokušao da je smesti glavom u gol rivala, ali je njegov udarac lako zaustavio Beiranvand.

22. minut - I Englezi pritiskaju Velšane, ali još uvek bez golova na oba meča.

POZNATI PRVI PAROVI OSMINE FINALA Amerika sprečila senzaciju, Engleska

AP Photo/Thanassis Stavrakis

16. minut - Amerikanci bolji na startu, Iran se brani i vreba iz kontri.

11. minut - Pulišić je bio viši u skoku od Rezejana, ali je Bejranvand bio dobro postavljen.

10. minut - Kakva šansa za Englesku, Rašford je imao jedan na jedan sa Vordom, ali golman Velsa izlazi kao pobednik.

6. minut - Gužva je bila pred golom Amerike posle auta za Iran, ali je Tarner na vreme istrčao i prvi stigao do lopte

1. minut - Počele su utakmice!

19.20ENGLESKA: Ide u osminu finala pobedom ili remijem sa Velsom. Čak i poraz do tri razlike je vodi dalje. Ako se drugi meč grupe okonča nerešenim ishodom, Englezi mogu da priušte sebi i ubedljiviji poraz. Jedini scenario po kome Sautgejtvov tim ispada jeste da izgubi minimum šest razlike od Velsa, a bude pobednika na drugom susretu.

IRAN: Prolazi pod uslovom da savlada Sjedinjene Američke Države. Ako bude nerešeno, mora da čeka da Engleska ne izgubi od Velsa ili da ne izgubi više od šest razlike.

SAD: Jedini scenario koji ga vodi u osminu finala je pobeda nad Iranom.

VELS: Potrebna mu je pobeda nad Engleskom od bar četiri razlike ili bilo koji trijumf, ako se drugi meč grupa okonča remijem.

19.05 - Posle dva kola Engleska je prva sa četiri boda, zatim sledi Iran sa 3, Amerika sa 2 i Vels sa jednim bodom.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama trećeg kola grupe B na Svetskom prvenstvu. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Dohe.