KENGURI GAJE NADU ZA OSMINU FINALA Australija pobedila Tunis, svoju sudbinu će rešavati u poslednjem meču grupe protiv Danaca
EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Fudbaleri Australije savladali su Tunis rezultatom 1:0 u meču drugog kola grupe D na Mundijalu u Kataru.

Australijanci su bolje otvorili utakmicu i većinu vremena imali terensku inicijativu.

Nadmoć Australije materijalizovao je Mičel Djuk, koji je u 23. minutu fantastično reagovao na centaršut Gudvina sa leve strane i glavom matirao golmana Damena.

Do kraja poluvremena Tunis je imao dva zicera za izjednačenje. Prvo je izblokiran Drager u 41. minutu iz izgledne pozicije, a Msakni je bio neprecizan u trećem minutu nadoknade.

Tunis je krenuo ofanzivno u drugom poluvremenu, ali nisu Orlovi Kartagine uspevali da dođu do veće šanse.

Prvi šut u okvir gola uputio je Msakni u 72. minuti, ali siguran je bio Rajan. Pretili su Tunišani do kraja utakmice u više navrata, imao je šansu i Vahbi Kazri, ali golman Rajan je bio odličan danas.

Australijanci su pretili iz kontranapada, ali ni oni nisu stvorili neku veću šansu.

Ovim porazom Tunis je na korak od ispadanja sa Mundijala, jer bi morali da pobede Francusku u poslednjem kolu kako bi imali šansu za prolaz, dok će Australija da igra odlučujući meč za prolaz dalje protiv Danske.

Tunis - Australija (0:1)

Stadion: "Al Džanub"

Sudija: Danijel Siebert

Tunis: Damen - Bron, Merija, Talbi - Drager, Shiri, Laiduni, Abdi - Sliti, Msakni, Žebali

Australija: Rajan - Laraćo, Siter, Rouls, Behič - Muj, Irvin, Megre - Leki, Gudvin, Djuk

Drugo poluvreme:

88. minut - Izuzetno je ofanzivan Tunis u ovim trenucima, ali pogotka za sada nema

82. minut - Korner za Tunis. Sve manje vremena za tim sa severa Afrike da bar izbegne poraz. Brani se Australija bez većih problema i ovaj put

75. minut - Ulazi u igru Miloš Degenek umesto Karačića

72. minut - Msakni se našao u dobroj situaciji i šutirao, ali brani Rajan. Prvi šut u okvir gola Tunisa. U nastavku akcije pokušao je Msakni sa distance, ali lagano brani Rajan.

EPA-EFE/NOUSHAD THEKKAYIL

65. minut - Žuti karton dobija Ali Abdi

64. minut - Dvostruka izmena u Australiji. Izlazi strelac jedinog gola Djuk, kao i Mekgri, a ulaze Hrustić i Meklaren.

56. minut - Prete i Australijanci. Prošao je Gudvin po levoj strani, poslao loptu u sredinu ali tu nije bilo nikoga od saigrača.

52. minut - Ofanzivnija igra Tunisa u drugom poluvremenu za razliku od prvog u kom su se uglavnom branili od naleta "kengura"

47. minut - Korner za Tunis odmah na startu drugog dela utakmice, ali faul u napadu pravi Talbi

46. minut - Počeo je i drugi period igre!

Prvo poluvreme:

45. minut - Imali su odličnu prliku Tunižani u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, ali je lopta završila u spoljnem delu mreže!

41. minut -  Velika šansa za Tunis. Žebali je dodao loptu do Msaknija, on do Dregera, ali njegov šut je izblokiran. Morao je bolje Dreger u ovoj situaciji. Dobro je reagovao Sutar

EPA-EFE/ABIR SULTAN

39. minut - Ukazuje se pomoć Dregeru zbog udarca u glavu. Može se ponovo očekivati nešto duža nadoknada u prvom poluvremenu.

34. minut - Korner za Australiju nakon kojeg je šutirao Irvin, ali neprecizno

26. minut - Prvi žuti karton na utakmici, a dobio ga je Laiduni

23. minut - Goool! Vodi Australija, a Djuk je postigao sjajan gol glavom!

16. minut - Tunišani su se za sada očigledno opredelili za napade iz kontri, ali oprezni su i Sokerosi.

12. minut - Australija je bolji rival na početku utakmice. Skoro sve vreme je lopta u nihovom posedu.

6. minut - Slobodan udarac za Australiju na dobroj poziciji za centaršut. Fauliran je Eron Moj. Odbranio se Tunis.

1. minut - Utakmica je počela!

10.42 - Prema kladionicama, veće šanse za pobedu u ovom duelu ima selekcija Tunisa, sa kvotom 2.35. Koeficijent na remi je 3.10, a na pobedu Australije 3.60.

10.39 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola grupe D na Mundijalu u Kataru između Tunisa i Francuske. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja na stadionu "Al Džanub".