DOMAĆIN SE OPROSTIO OD MUNDIJALA Senegal ubedljivo slavio i ostao u igri za osminu finala
Tanjug/Darko Bandić

Katar je ovim porazom ostao bez šanse da se plasira u nokaut fazu, dok će Sengal utakmicu odluke odigrati protiv Ekvadora.

Katar je u 15. minutu minutu prvi put pripretio, na odbitak je naleteo Arif, volej udarcem je pokušao da iznenadi golmana gostujućeg tima, ali bezuspešno. Senegalci su kontrolisali igru na terenu, držali su posed, s vremema na vreme pretili, ali bezopasno.

U 34. minutu igrači Katara tražili su penal posle jednog duela Afifa i protivničkog defanzivca, međutim glavni sudija uopšte ni pomislio da pokaže na belu tačku, već je samo odmahnuo rukom. A onda, u 41. minutu gosti su došli do zasluženog gola. I to na kakav način. Štoper Katara Kuki načinio je kardinalnu grešku u svom kaznenom prostoru, okliznuo se, pao je na zemlju, Bulaje Dija je naleteo na loptu i bez većih problema doveo svoj tim u vođstvo.

Na samom startu drugog poluvremena usledio je novi šok za domaćina. Senegalci su uspeli da dupliraju prednost preko Famara Diedie koji je sjajno skočio posle kornera, i moćnim udarcem glavom zatresao protivničku mrežu.

Tada je delovalo da igrači domaćih neće uspeti da se probude iz "nokauta", međutim na terenu je viđena drugačija slika. Uspeo je Katar da stvori nekoliko odličnih prilika, najpre se Ali u 67. minutu našao u šansi, a četiri minuta kasnije i Mohamad. Oba puta je Mendi pokazao klasu, i odličnim bravurama sačuvao svoju mrežu.

Ofanzivna igra domaćina isplatila se u 78. minutu kada je prednost Senegala uspeo da smanji Muntari. Navijači Katara ponadali su se da njihov tim možda i može do izjednačenja, međutim sve dileme je otklonio Bamba Dieng koji je u 84. minutu postavio konačan rezultat.

Katar - Senegal 1:3 (0:1)

Stadion: Al Tumama Stadion. Sudija: Antonio Mateu Lahoz (Španija).

Katar: Baršam - Migel, Mohamed, Kuki, Hasan, Ahmed - Al Hajdos, Budijaf, Madibo - Ali, Afif.

Senegal: Mendi - Sabali, Kulibali, Jakobs, Dialo - Gaj, Mendi - Diata, Diediu, Sar - Dia.

Drugo poluvreme:

Kraj! Pobeda Senegala protiv domaćina - 3:1!

90+4 - Pokušavaju domaći šutevima iz daljine, ali sve je manje vremena.

90. minut - Igraće se još šest minuta. Toliko je preostalo domaćinu da pokuša da napravi čudo.

89. minut - Preti Katar, Ahmed je šutirao pored gola.

84. minut - Gooool! Senegal dolazi i do trećeg gola, strelac je Dieng i sada je Katar pred nemogućom misijom.

78. minut - GOOOOL! Uspeo je Katar da smanji prednost Senegala, potpuno zasluženo!

63. minut - Imao je Katar jednu priliku kojom je mogao da smanji na 2:1, a onda još jednu od strane Alija koji je izvan kaznenog prostora šutirao, ali je fenomenalni Mendi pokrio levi ugao i fantastično odbranio

48. minut - Goool! Vodi Senegal! Domaćin pred novim porazom!

Prvo poluvreme:

45+7. minuta - Kraj prvog poluvremena!

41. minut - GOOOOLLL - Senegal vodi! Posle velike greške domaćina Dija je lagano uspeo da pogodi mrežu.

36. minut - Katar pokušava, ali Senegal odbija napade.

26. minut - Pokušao je Sar, ali je Baršam sjajno odbranio.

22. minut - Nema uzbuđenja, igra se bez jako tempa.

6. minut - Domaćin je malo konktretniji na startu.

1. minut - Utakmice je počela

13.46 - Kako je izgledao meč Irana i Velsa pogledajte OVDE.