RIŠARLISON SKRESAO KRILA "ORLOVIMA" Srbija nije mogla do senzacije, Brazilci slavili na startu Mundijala (VIDEO)

Očekivali smo mnogo, nadali se čudo, ali nam je realnost lupila šamar u lice, tačnije to je uradio jedan čovek - Rišarlison. Brazilac je preuzeo palicu od Nejmara i postao čovek odluke te doneo tri boda Brazilu u prvom kolu grupe G.

Srbija je krenula dobro, držala se u igri tokom prvih 45 minuta. Brazilci su pretili, Vanja Milinković Savić je bio odličan na gol liniji i čuvao bar bod našoj selekciji u džepu.

Tako je bilo sve dok nije počelo drugo poluvreme. Pokušao je Rafinja odmah na startu drugog dela igre, a Vanja skinuo zicer. To je bila najava onoga što nas čeka u nastavku susreta.

Malo primetni do 62. minuta, Rišarlison je došao do odbijene lopte posle šuta Vinicijusa (koji je odbanio Vanja) i poslao je u mrežu za vođstvo "karioka". Spasa nije bilo po našu reprezentaciju.

Napadi Brazila su se nastavljaji, a najlepši gol dosadašnjeg dela prvenstva zadesio je baš Srbiju. Rišarlison je u 73. minutu dobio pas Vinicijusa, primio ga i podigao na makazice, a onda poslao loptu u mrežu.

RIŠARLISON SKRESAO KRILA

Sreća po Srbiju je da se rezultat nakon toga nije menjao. Prečka Gabrijela Žesusa, pa onda udarci Freda koje je odbranio briljantni Vanja Milinković Savić, te udarci Rodriga i Entonija koji su otišli preko gola.

Brazilci su sjajno neutralisali naš napadački arsenal, malo su primetni bili igrači od kojih se očekivalo da naprave razliku. Mitrović, Vlahović, Tadić, Sergej Milinković Savić... odlično su bili zaključani.

Ne treba očajavati, ovo je samo prva od tri utakmice. Srbiju sada očekuje duel Kameruna (ponedeljak, 11.00) i Švajcarske (2. decembar, 20.00), a prostora za grešku više nema.

Glavu gore, orlovi!

SRBIJA - BRAZIL 0:2 (0:0)

Rišarlison u 62. i 73. minutu za Brazil

Stadion: Lusail, Sudija: Alireza Fagani

SRBIJA: Milinković Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković (od 57. Radonjić), Gudelj (od 57. Ilić), Lukić (od 64. Vlahović), Mladenović (od 64. Lazović) - S. Milinković Savić, Tadić - Mitrović (od 83. Maksimović).

BRAZIL: Alison - Danilo, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro - Lukas Paketa (od 75. Fred), Kazemiro - Rafinja (od 88. Martineli), Nejmar (od 79. Entoni), Vinisijus (od 75. Rodrigo) - Rišarlison (od 79. Žesus).

90. minut - Još sedam minuta nadoknade!

88. minut - Pretio je Rodrigo, ali njegov udarc ide preko gola.

87. minut - Poslednja promena koju pravi Tite. Umesto Rafinje na terenu je Gabrijel Martineli.

84. minut - Ponovo Fred i ponovo brani Vanja! Brazilci nastavljaju da prete.

83. minut - Promena kod "orlova". Aleksandar Mitrović ide van igre, a na terenu je Nemanja Maksimović.

83. minut - Fred! Ponovo je bilo blizu, ali je sada sjajno odbranio Vanja! Brazilci mnogo, mnogo bolji u drugom poluvremenu.

82. minut - Prečka! Žesus je probao, ali pogodio samo okvir gola. Brazil je svim silama krenuo po treći gol.

79. minut - Još dve promene kod Brazilaca. Gabrijel Žesus menja dvostrukog strelca Rišarlisona, dok je Entoni u igri umesto Nejmara.

75. minut - Dve promene u Brazilu. Umesto Pakete na terenu je Fred, dok Vinicijusa menja Rodrigo.

73. minut - GOOOL! Prelep pogodak Rišarlisona! Makazicama je pogodio za 0:2!

68. minut - Probao je Strahinja Pavlović posle kornera, ali lopta ide preko gola.

64. minut - Odmah reaguje Piksi sa promenama. Filipa Mladenovića menja Darko Lazović, dok će Saša Lukić van igre, a njegovo mesto zauzeće Dušan Vlahović.

62. minut - GOOOL! Brazil vodi! Vinicijus je šutirao, Vanja odbranio, ali se lopta odbila Rišarlisonu koji donosi prednost "kariokama".

60. minut - Stativa! Aleks Sandro je probao sa nekih 25 metara, ali je lopta pogodila okvir gola!

57. minut - Dve promene u redovima Srbije. Nemanja Gudelj ide van igre, a umesto njega na terenu je Ivan Ilić, dok će Andriju Živkovića zameniti Nemanja Radonjić.

55. minut - Dobar napad Brazila, ali Nejmar nije lepo zahvatio loptu, pa njegov udarac ide pored gola.

53. minut - Sjajan start Pavlovića ispred Rišarlisona! Moglo je da bude baš opasno po naš gol.

49. minut - Nemanja Gudelj je morao da ruši Nejmara kako bi sprečio šut iz opasne pozicije i dobija žuti karton.

46. minut - Umalo šok po Srbiju odmah na startu drugog dela igre. Velika greška naše odbrane, ali šut Rafinje brani Vanja. Sjajna intervencija našeg golmana.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još minut nadoknade.

41. minut - Nikola Milenković je pogrešio, ali se na kraju ispravio i sprečio Vinicijusa Žuniora da šutne kako je želeo.

EPA-EFE/ALI HAIDER

37. minut - Nešto konkretniji napad Srbije. Centrirao je Dušan Tadić sa desne strane, a Filip Mladenović glavom poslao loptu preko gola.

35. minut - Nova opasnost po "orlove". Rafinja je pronašao prostor i šutirao, ali oprezan još jednom Vanja!

31. minut - Živković je oboren, ali sudija ne želi da dosudi faul.

27. minut - Bilo je opasno! Lopta je išla ka Vinicijusu Žunioru, ali u pravo vreme je Vanja istrčao i reagovao ispred napadača Real Madrida.

21. minut - Prvi udarac u okvir gola na meču. Kazemiro je probao sa nekih 20 metara, ali nije bilo problema za Vanju.

13. minut - Nejmar je probao direktno iz kornera, a Vanja Milinković Savić morao da boksuje loptu u novi korner.

10. minut - Za sada bez udarca u gol. Brazilci trenutno nešto konkretniji.

6. minut - Fagani prvi start Strahinje Pavlovića kažnjava žutim kartonom. Oboren je Nejmar.

5. minut - Agresivan početak na obe strane. Već smo videli nekoliko klizećih startova kako Srbije, tako i Brazila.

20.00 - Utakmica je počela!

19.55 - Igrači obe selekcije su na terenu, čekamo početak meča!

19.46 - Selektor Dragan Stojković Piksi izazašo je na teren i dobio ovacije navijača.

19.40 - Još samo 20 minuta do početka:

19.36 - Naši reprezentativci su na terenu:

19.30 - Od 1930. naša reprezentacija se sa Brazilom susrela čak 19 puta. Do sada upisali smo svega dve pobede, sedam puta je bilo nerešeno, a Brazilci su devet puta odnosili pobedu.

Od nezavisnosti, "orlovi" su se samo dva puta igrati protiv Brazila. Oba puta slavili su Brazilci, poslednji put na Svetskom prvenstvu 2018. godine sa 2:0.

19.05 - Naši momci su tu:

19.00 - Evo i kako izgleda atmosfera na stadionu Lusail tačno sat vremena pred meč:

18.55 - Stadion Lusail je spreman za početak meča!

18.40 - Ono što su svi čekali, poznate su postave Srbije i Brazila:

SRBIJA: Milinković Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Gudelj, Lukić, Mladenović - S. Milinković Savić, Tadić - Mitrović.

BRAZIL: Alison - Danilo, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro - Lukas Paketa, Kazemiro - Rafinja, Nejmar, Vinisijus - Rišarlison.

18.15 - Evo i lopte sa kojom će se igrati utakmica:

18.11 - Evo i malo navijača Brazila koji su spremni za meč:

18.05 - Kako je jedna škola u Srbiji skratila časove da bi đaci mogli da prate meč protiv Brazila pogledajte OVDE.

18.01 - Podršku Srbiji pružiće i naši trofejni basketaši:

17.57 - Na njihovu sambu, mi ćemo kolo! Pogledajte kako Srpkinje u narodnoj nošnji dočekuju početak utakmice.

Alo!

17.45 - Sreću našoj reprezentaciji poželela je i UEFA. Kao evropska selekcija, Srbija brani čast čitave Evrope večeras.

17.10 - Podsetimo, prvi meč grupe G završen je pre nekoliko časova, a Švajcarska je upisala prvu pobedu jer je uspela da sa 1:0 savlada Kamerun.

17.00 - Evo kako izgleda stadion na kom će Srbija i Brazil ukrstiti koplja večeras:

16.53 - Nekada hobotnica Pol, a nas pustinjska lisica Srba. Pogledajte šta je preslatka životinja iz beogradskog zoo vrta prognozirala pred duel Srbije i Brazila:

16.50 - Sigurno da ste čuli za čuvenog Limenog, srpskog trenera koji svojim komentarima ume da nesmeje celu Srbiju. On će biti u Kataru kako bi pružio podršku "orlovima", a OVDE pročitajte šta nam je poručio pred utakmicu.

16.45 - Dok čekamo sastave da podgrejemo malo atmosferu. Družićemo se sve do negde oko 22 časova. Za početak donosimo vam atmosferu direktno sa ulica Dohe.

Pogledajte klikom OVDE.

16.40 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola grupe G na Svetskom prvenstvu u Kataru između reprezentacija Srbije i Brazila. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Katara.