POBEDA ZA OPROŠTAJ Srpkinje uzalud savladale Izrael, ništa od baraža za Svetsko prvenstvo

Srbija je do sva tri boda došla autogolom Fortune Rubin u 34. minutu i pogotkom Nine Matejić u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena.

U ostalim mečevima ove grupe Nemačka je na gostovanju pobedila Bugarsku sa 8:0, dok je Portugal na svom terenu savladao Tursku sa 4:0.

Prvu poziciju i direktan plasman na Svetsko prvenstvo ranije je osigurala Nemačka, koja je kvalifikacije završila sa 27 bodova.

Portugal je završio na drugom mestu sa 22 boda i ide u baraž, dok je Srbija sa bodom manje ostala bez šanse za plasman na planetarno takmičenje.

Svetsko prvenstvo održava se od 20. jula do 20. avgusta 2023. godine u Australiji i Novom Zelandu.