SJAJAN MEČ NA OSTRVU Siti i Njukasl priredili spektakl na "Sent Džejms parku"
Printscreen

Sijaset prilika, šest golova, na kraju bilo je ravnopravnih 3:3 (2:1) uz atomski fudbala sa obe strane.

Adrenalin je udarao žestoko kod navijača na Sent Džejms parku, ali i kod igrača oba tima na terenu, koji su im priredili nezaboravno popodne.

Siti je odlično otvorio meč, posle sjajne akcije u petom minutu nije bilo ofsajda, Ilkaj Gundogan je na pas Bernarda Silve utrčao pravovremeno i zatresao mrežu, 0:1.

De Brujne u 11. i Fil Foden u 16. imali su nove prilike za goste, ali i Migel Almiron u 18. za Njukasl.

"Svrake" su pojačale i u 28. minutu tim Edia Haua je stigao do izjednačenja.

Migel Almiron je čini se kolenom u padu zahvatio loptu, VAR je sve to gledao i na kraju, presuđeno je da je gol regularan.

MITROGOL POMERA GRANICE Napadač Fulama pred obaranjem Miloševićevog rekorda starog 24 godine

U 37. minutu šansa na obe strane, prvo za Gundogana, a potom i Almirona, da bi u 39. minutu Njukasl poveo sa 2:1.

Kalum Vilson je bio precizan, poslao je loptu u mrežu kraj desne stative i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U 54. minutu, Njukasl je postigao i treći gol i to kakav. Kiran Tripije je sjajno izveo slobodan udarac, poslao je loptu u levi gornji ugao za 3:1.

Siti nije imao nameru da se preda tako lako.

Pojačali su "građani" gas i u 61. minutu preko Erlinga Halanda smanjili na 3:2.

Tri minuta kasnije - izjednačenje. De Brujne je fenomenalno proigrao Bernarda Silvu koji je rutinski poslao loptu u mrežu kraj golmana Nika Poupa.

U 74. minutu sudija Džared Džilet je prvo pokazao direktan crveni karton Kiranu Tripijeu zbog starta na De Brujneu, ali je na sugerisanje VAR pogledao snimak i preinačio odluku u žuti karton.

Mogao je Haland i do drugog gola i to u 78. minutu, ali je poslao loptu preko prečke.