INTER SLAVIO POSLE DRAME Pobedio i "srpski" Torino
Giovanni Evangelista/LaPresse via AP

Inter je do pobede došao golom Damfrisa u petom mintu sudijske nadoknade. On je u trku naleteo na loptu i zakucao je pod prečku za veliku radost gostiju.

Počelo je odlično po tim Simonea Inzagija, pošto je povratnik Romelu Lukaku već u 2. minutu doneo prednost.

Ipak, nije Inter na vreme prelomio susret, a početkom drugog poluvremena Asan Cesaj je postigao gol za 1:1 i najavio je porođajne muke za favorita.

Torino pojačan Nemanjom Radonjićem i sa Vanjom Milinković-Savićem na golu, a bez pobunjenog Saše Lukića, slavio je trijumf na gostovanju u Monci – 2:1 (1:0).

Monca je odigrala prvi meč u istoriji u Seriji A, ali pamtiće ga po golovima Alekseja Mirančuka u 43. i Antonija Sarabije u 66. minutu.

Utešni pogodak za klub koji predvode Silvio Berluskoni i Adrijano Galijani postigao je Dani Mota u četvrtom minutu nadoknade.