OTKRIVENA ISTINA O GOLU KOJI JE 20 GODINA MISTERIJA Ronaldinjo je sve priznao (VIDEO)
Printscreen

Ronaldinjo je uvek bio majstor fudbala. Golove koje je davao bili su neverovatni. Ipak, jedan se posebno istakao - za ovaj gol uvek se govorilo da je prava fudbalska misterija.

Na Svetskom prvenstvu 2002. godine u Japanu i Koreji Brazil je bio prvak, a svi se sećaju meča sa Englezima.

Englezi su vodili sa 1:0 u ovoj utakmici golom Ovena, ali je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Rivaldo uspio da pogodi za 1:1.

Međutim, detalj koji je obilježio meč desio se u 50. minutu. Brazil je dobio slobodan udarac na desnoj strani i kada su svi očekivali da će Ronaldinjo centirati, on je pogodio gol za 2:1.

RAPSODIJA "GAUČOSA" NA VEMBLIJU Argentina razvalila Italiju i osvojila Finalisimo (VIDEO)

Već 20 godina priča se da li je Ronaldinjo ovo zaista hteo da uradi.

- Ne, nisam to uradio sa namerom. Ipak, mi smo gledali snimke golmana Engleske i videli smo da voli da stoji malo ispred svog gola i znali smo da to moramo da iskoristimo. Bio sam dovoljno srećan da je lopta ušla u gol. Nisam imao nameru tako ga pogodim, ali desilo se - iskreno je rekao Ronaldinjo.