ŠPANSKO VEČE U LIGI ŠAMPIONA Benzema u 96. minutu za spas Reala i polufinale, Viljareal utišao Minhen

Fudbaleri Viljareala odigrali su 1:1 (1:0) sa Bajernom u Minhenu i plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

Ekipa Unaija Emerija napravila je veliko iznenađenje u Ligi šampiona i posle Juventusa eliminisala i Bajern.

Bajern je u svom stilu krenuo veoma ofanzivno od samog starta, što su i morali jer su imali zaostatak od 0:1 iz prve utakmice.

Napadali su svim silama u prvih 15 minuta, a Viljareal je preživeo sve nalete i oslobodio se pritiska.

Bajern je imao loptu u nogama preko 60% vremena, ali nije stvarao prave prilike koje bi ugrozile golmana Rulilja.

Jedinu pravu priliku videli smo u 29. minutu, kada je Kimih gađao glavom, a sjajno se istakao golman Viljareala. To je bio jedini udarac u okvir gola za 45 minuta.

Strelac gola u 52. minutu za vođstvo Bajerna bio je, ko drugi, nego Robert Levandovski.  Pokušavao je Bajern, imao nekoliko solidnih šansi preko Levandovskog i Milera i nije želeo da ovaj meč ode u produžetke i eventualne penale.

I onda pravi šok u 88. minutu. Moreno je proigrao Čukvuezea, koji matira Nojera i šalje Viljareal u polufinale.

Mnogo uzbudljivije bilo je na "Santjago Bernabeu" gde je Real Madrid uspeo da prođe u polufinale uprkos porazu od Čelsija sa 2:3 posle produžetaka i velike drame u glavom gradu Španije.

Ponovo je junak bio ko drugi nego Karim Benzema koji je u 96. minutu pogodio mrežu aktuelnog šampiona Evrope i već sada stavio do znanja da ćemo saznati ime novog prvaka Starog kontinenta.

Čelsi je u 75. minutu imao ogromnih 0:3, uspeo da ne samo anulira, već i dođe do prednosti u ukupnom rezultatu preko Maunta, Ridigera i Vernera, ali to nije bilo dovoljno.

Dva "stara lisca" Luka Modrić i Karim Benzema imali su šta da ponude. Prvo je Hrvat magičnom asistencijom poklonio gol Rodriga, da bi Francuz potvrdio prolazak među četiri najbolja.

Viljareal će u polufinalu igrati protiv pobednika duela Liverpul - Benfika, dok Real čeka boljeg iz okršaja Mančester sitija i Atletiko Madrida.

Bajern Minhen-Viljareal (1:1)

Stadion: Alijanc arena

Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija)

Bajern Minhen: Nojer – Pavar, Upamekano, Ernandez – Sane, Kimih, Gorecka, Koman - Musijala, Miler – Levandovski

Villjareal: Rulji – Fojt, Albiol, Tores, Estupinjan – Kokelan, Kapue, Pareho – Moreno, Danžuma, Lo Selso

Real Madrid-Čelsi (2:3)

Stadion: Santjago Bernabeu

Sudija: Simon Marčinjak (Poljska)

Real Madrid: Kurtoa – Karvahal, Načo, Alaba, Mendi – Kros, Kazemiro, Modrić – Valverde, Benzema, Vinisijus

Čelsi: Mendi – Džejms, Silva, Ridiger, Alonso – Kante, Loftus Čik, Kovačić - Maunt, Haverc, Verner

Produžeci:

117. minut - Kakva sada šansa za Haverca! Probao je glavom posle centaršuta Džejmsa, ali lopte ide tik pored desne stative.

114. minut - Zijeh je bio u dobroj prilici, ali brani Kurtoa!

109. minut - Nervozni su igrači Čelsija, Kai Haverc je zaradio žuti karton zbog faula.

106. minut - Počeo je drugi produžetak!

Kraj prvog produžetka!

96. minut - Benzema postiže gol! Sada Madriđani imaju rezultat za polufinale!

Drugo poluvreme:

88. minut- Viljareal je izjednačio rezultat! (1:1)

80. minut - Rodrigo vraća Real u igru! (1:3)

75. minut - Verner postiže gol za prednost Čelsija od 3:0!

62. minut - Gol za Čelsi je poništen nakon VAR tehnologije, dosuđeno je igranje rukom!

52. minut - Levandovski postiže gol, Bajern vodi! (1:0)

51. minut - Ridiger za duplo vođstvo Čelsija!  (0:2)

Tanjug

Prvo poluvreme:

40. minut - Ne menja se ništa u Minhenu čitavo poluvreme. Bajern konkretniji, Viljareal se brani i čeka kontru, promene rezultata nema

37. minut - Koristio je lakat Karim Benzema u duelu i zaradio je žuti karton

30.minut - Iz dobre pozicije je Džamal Musijala tukao pravo u Heronima Ruljija

Tanjug

23. minut - Neverovatni Benzema, najbolji igrač Reala šutirao je sa distance, ali udarac je blokiran

15. minut - GOOL! Čelsi vodi! Maunt je strelac!

11. minut - Sve su konkretniji Bavarci. Sabili su bukvalno Viljareal na njegovu polovinu

3. minut - Tomas Miler našao se u dobroj poziciji, bila je to prva prava opasnost pred golom Heronima Ruljija

1. minut - Utakmice su počele!

20.38 - Dobrodošli na naš blog posvećen revanšu utakmica četvrtfinala Lige šampiona između Bajern Minhena i Viljareala, odnosno Real Madrida i Čelsija