Spektakl u Amsterdamu, rutinska pobeda Nemačke, Španija tek u nadoknadi srušila Albaniju
EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbalska reprezentacija Holandije savladala je Dansku 4:2 u sjajnom meču igranom u Amsterdamu.

Domaćin je stigao do vođstva preko Bergvajna u 16. minutu, da bi u 20. poravnao Vestergard.

Novu prednost Holandiji doneo je Ake u 29. minutu, a u 38. je penal za 3:1 realizovao Depaj.

Dres Danske je posle osam meseci obukao Kristijan Eriksen i postigao predivan gol u 48. minutu.

Meč je rešio Bergvajn novim golom u 71. minutu, posle kontre.

U istom terminu je Nemačka savladala Izrael 2:0 (2:0).

Golove su postigli igrači Čelsija Haverc u 36. i Verner u 45. minutu.

Španija je uz mnogo muke savladala Albaniju - 2:1.

"Furija" je povela u 75. minutu golom Ferana Toresa.

Pet minuta pre kraja, Albanija je izjednačila kada je lopta pogodila Murta Uzunija i završila u mreži.

Ipak, Španija je uspela da stigne do pobede i to u 90. minutu.

Dani Olmo je primio loptu na ivici kaznenog prostora, iskosa sa leve strane, usledio je precizan šut u desni gornji levi ugao za konačnih 2:1.