VLAHOVIĆ BEZ ČETVRTFINALA! Srbinu prečka pokvarila planove, Viljareal se igrao u Torinu i zajedno sa Čelsijem overio prolaz među osam najboljih u Ligi šampiona!

Imali su povoljniji rezultat iz prvog meča, igrali su revanš pred svojim navijačima, ali ova sezona jednostavno ne ide na ruku fudbalerima Juventusa. Viljareal je uspeo da priredi veliko iznenađenje i u Torinu sa 3:0 savlada "staru damu", rastuži Dušana Vlahovića i njegove saigrače i prođe među osam najboljih u elitnom takmičenju.

Mogao je Vlahović da postane junak, ali mu je prečka stala na put u 22. minutu. Dominirao je Juventus u prvom delu igre, ali bez uspeha. Kako je sudija odsvirao kraj prvog dela, tako su i snovi "stare dame" ostali u svlačionici. Potpuno drugačiji odnos snaga viđen je u drugom delu igre.

Specijalista za ovakve utakmice Unaj Emeri promešao je taktiku i praktično samleo Juventus. Prvi gol pao je u 78. minutu nakon što je Rugani igrao rukom, a Moreno bio neumoljiv sa bele tačke. Potvrda pobede stigla je preko Pau Toresa u 85. nakon konfuzije odbrane Italijana, a tačku na i stavio je Dandžuma nakon još jednog penala.

Čelsi je, sa druge strane, imao malih problema u Francuskoj, ali nije klonuo ni pored vođstva domaćih iz jedanaesterca u 38. minutu preko Buraka Jilmaza.

Lil nije uspeo da naplati bolju igru, pa su Francuze skupo koštali promašaji. Kristijan Pulišić poravnao je u poslednjem minutu prvog dela igre, a konačan rezultat postavio je Cesar Aspilikueta u 71, minutu utakmice i finalnih 2:1.

Čelsi i Viljareal pridružili su se Bajernu iz Minhena, Mančester sitiju, Liverpulu, Atletiko Madridu, Real Madridu i Benfici.

Žreb za četvrtfinala je zakazan za petak od 12.00 u Nionu.

JUVENTUS - VILJAREAL 0:3 (0:0)

Moreno u 78. minutu (penal) i Tores u 85. minutu, Dandžuma u 90+1. minutu za Viljareal

Stadion: Alijanc stadion (Torino), Sudija: Šimon Marćinjak (Poljska)

JUVENTUS: Ščensni – Danilo, De Liht, Rugani (od 79. Dibala), De Šiljo – Kvadrado, Lokateli (od 83. Bernardeski), Artur, Rabio – Vlahović, Morata (od 85. Ken).

VILJAREAL: Rulji – Orije, Albiol, Tores, Estupinjan – Pino (od 65. Čukvueze), Pareho (od 86. Pedraza), Kapue, Trigeros (od 64. Kokelan) – Lo Selso (od 74. Moreno), Dandžuma.

LIL - ČELSI 1:2 (1:1)

Jilmaz u 38. minutu (penal) za Lil - Pulišić u 45+3. minutu, Aspilikueta u 71. minutu za Čelsi

Stadion: Stade Pjer Mauroj (Lil), Sudija: Davide Masa (Italija)

LIL: Žardim - Fonte, Botman (58. Onana), Đalo - Čelik (58. Vea), Bamba (78. Gomes), Šeka, Andre, Gudmundson (78. Bradarić) - Jilmaz, David (77. Ben Arfa).

ČELSI: Mendi - Kristensen (od 33. Čaloba), Silva, Ridiger - Aspilikueta, Kante, Žoržinjo (74. Loftus-Čik), Kovačić (46. Maunt), Alonso - Pulišić (74. Lukaku), Haverc (83. Zijeh).

KRAJ! Viljareal i Čelsi su poslednji učesnici četvtfinala Lige šampiona!

91. minut - GOOOOL! Dandžuma potvrđuje prolaz Viljareala!

90. minut - PENAL ZA VILJAREAL! Matijas de Liht je igrao rukom! Nova šansa za goste!

85. minut  - GOOOOOL! Pau Tores! Nakon kornera lopta se odbija do Španca koji matira Juventus po drugi put. Čini se da je sada sve gotovo!

78. minut - GOOOOL! Vodi Viljareal! Moreno donosi prednost Špancima!

77. minut - PENAL ZA VILJAREAL! Rugani je igrao rukom, a sudija nakon VAR snimka pokazao na belu tačku!

71. minut - GOOOOL! Čelsi potvrđuje prolaz u četvrtfinale! Cesar Aspilikueta donosi prednost Englezima za potpuni preokret!

64. minut - Dve promene u redovima Viljareala. Trigeros i Pino idu van igre, a na terenu su Kokelan i Čukvueze.

63. minut - Stativa! Heka je probao da donese novu prednost Lilu, ali ga je okvir gola u tome sprečio.

59. minut - Rabio je sada šutirao sa preko 20 metara, ali brani Rulji. Jako primetan golman Viljareala.

58. minut - Lil ide na sve ili ništa. Dve promene u redovima domaćih. Botman i Čelik idu van igre, a u igri su Onana i Vea.

52. minut - Kakva šansa za Jilmaza! Napadač Lila imao je veliku priliku da pogodi, ali njegov šut prošao tik pored leve stative.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Prva promena u Lilu i to za Čelsi. Na terenu je Mejson Maunt koji menja strelca jedinog gola za goste Kristijana Pulišića.

45+3. minut - GOOOOOL! Kristijan Pulišić! Čelsi poravnava rezultat u Lilu! Odlično se ubacio Amerikanac i na asistenciju Žoržinja matirao Žardima.

45. minut - Tri minuta nadoknade u Francuskoj, bez dodatnih minuta u Torinu.

43. minut - Požuteo je sada i Gabriel Gudmundson iz Lila.

38. minut - GOOOOOL! Jilmaz siguran sa bele tačke! Lil vodi!

37. minut - Penal za Lil! Igrao je rukom Žoržinjo i posle VAR provere sudija pokazuje na belu tačku!

35 . minut - Vlahović se ponovo našao u odličnoj prilici, sada je iz neposredne blizine probao glavom, ali još jednom Rulji odličan.

34. minut - Prva javna opomena u Lilu i to upravo za Čalobu koji je tek ušao na teren.

32. minut - Povredio se sada Andreas Kristensen pa će morati van igre. Umesto njega na terenu je Trevor Čaloba.

28. minut - Manje uzbuđenja na utakmici u Lilu. Čelsi svesno ne želi da rizikuje i čuva prednost iz prvog meča.

23. minut - Đovani Lo Selso je ozbiljno zapretio, a lopta prošla tik pored leve stative.

22. minut - Prečka! Kako se sada lepo snašao Vlahović i uspeo da šutira, ali mu je okvir gola stao na put do slavlja!

20. minut - Šut Vlahovića sa nekih 25 metara, ali je odlično odbranio Rulji. Period igre koji definitivno pripada domaćinu.

15. minut - Dušan Vlahović je petom proigrao Kvardada kome je zasmetao Morata i onemogućio ga da bolje šutira. Propala je velika šansa za Juventus.

11. minut - Oprezan početan na oba meča. Prva ozbiljnija prilika za ekipu Lila i to preko Buraka Jilmaza čiji šut ide preko gola.

21.00 - Utakmice u Italiji i Francuskoj su počele!

20.21 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš mečevima osmine finala Lige šampiona između Juventusa i Viljareala, odnosno Lila i Čelsija. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Italije i Francuske.