EGIPAT SLAVI SALAHA Još samo dve pobede do titule i statusa heroja nacije (VIDEO)
EPA-EFE/Shaun Roy

Fudbaleri Egipta plasirali su se u polufinale Afričkog kupa nacija, posle produžetka pobedili su Maroko 2:1 (1:1).

Sudija je posle gledanja VAR-a u petom minutu dosudio penal za Maroko, nakon prekršaja nad Ašrafom Hakimijem. Iz penala je dva minuta kasnije bio precizan Sofijan Bufal.

U 53. minutu posle centaršuta iz kornera glavom je šutirao Egipćanin Mohamed Abdelmonem, a do lopte je posle odbrane marokanskog golmana došao Mohamed Salah i postigao gol za izjednačenje - 1:1.

Do kraja regularnog toka nije bilo promene rezultata.

U produžetku Egipat je poveo u 100. minutu, posle asistencije Salaha sjajno je reagovao Trezege.

Egipat će u polufinalu Afričkog kupa nacija igrati protiv Kameruna, domaćina turnira, 3. februara.