Srbija je u Lisabonu prebrinula sve brige oko puta u Katar, ali mnogi još nisu.

U Africi je ostao još baraž, a u Aziji ima još da se igra.

Na Crnom kontinentu deset selekcija će u baraž, a iz njega će pet u Katar.

Za sada je poznato osam od deset učesnika baraža: DR Kongo, Maroko, Senegal, Gana, Egipat, Mali, Alžir i Nigerija.

Alžir je danas remizirao kod kuće sa Burkinom Faso 2:2. Rijad Marez i Sofijan Feguli su postigli golove vredne baraža. Obe selekcije su kvalifikacije okončale bez poraza, ali Alžir je završio sa dva boda više, jer je imao jedan remi manje.

Viktor Osimeh je posle nepunog minuta dao gol za Nigeriju koja je kod kuće remizirala sa Zelenortskim ostrvima 1:1 i sa dva boda više kao prva iz grupe otišla u baraž.

Napadaču Napolija to je bio deseti gol u 19. nastupu za nacionalni tim. Ima i pet asistencija.

Za dva preostala mesta u baražu bore se u direktnom okršaju Obala Slonovače i Kamerun, dok će Tunis i Evkvatorijalna Gvineja igrati protiv različitih rivala i juriće gol razliku, jer imaju isti broj bodova.

U Aziji se već naslućuju dva putnika na Mondijal.

Iran i Južna Koreja nemilosrdno gaze ka Kataru. Istovetnim rezultatom su danas slavili kao gosti, Iran je dobio Siriju, a Južna Koreja Irak.

U drugoj grupi prednjači Saudijska Arabija, Al Šehri je u 31. minutu dao gol za pobedu 1:0 nad Vijetnamom.

Japan je golom Ita u 81. minutu pobedio Oman 1:0 i skočio na drugo mesto, treća je sada Australija koja je u gostima remizirala sa Kinom (Djuk 38 - Vu Lei 71. penal).