SJAJAN START LIGE ŠAMPIONA Dinamu u 93. minutu poništen gol za pobedu, Bajern razbio Barselonu (VIDEO)
EPA-EFE/Anders Bjuro

Liga šampiona startovala je neočekivanim rezultatom u Švajcarskoj, Jang bojs je golom u petom minutu nadoknade pobedio Mančester junajted 2:1.

Barselona - Bajern 0:3 (Miler 34, Levandovski 56, 85)

Dinamo (Kijev) - Benfika 0:0

Viljareal - Atalanta 2:2 (Trigeros 39, Danjuma 73 - Frojler 6, Gosens 83)

Lil - Volfsburg 0:0

Malme - Juventus 0:3 (Aleks Sandro 23, Dibala 45. penal, Morata 45+1)

Čelsi - Zenit 1:0 (Lukaku 69)

90+7. minut: Sudija Makeli je svirao penal za Lil, ali ga je VAR demantovao.

90+3. minut: Mikola Šaparenko pogađa za "ludnicu" u Kijevu. Dugo se slavi, a onda... VAR kaže ofsajd, ali ne strelca, već asistenta Garmaša dodavanje ranije.

85. minut: Gnabri pogađa stativu, naravno opet je tu Levandovski, prihvata je na desetak metara, jedan dribling, pa zakucavanje u mrežu, Barselona - Bajern 0:3.

84. minut: Kokelan je isključen zbog dva žuta kartona. Dobio ih je u razmaku od osam minuta.

83. minut: Mirančuk je asistirao Gosensu, koji se najbolje snašao pred petercom osvajača Lige Evrope, Viljareal - Atalanta 2:2.

80. minut: Sjajna šansa u Londonu za ruski tim da izjednači, sa desne strane po zemlji ubacuje Azmun, uklizava Artjom Džuba i na četiri metra špicom zahvata loptu, ali ona odlazi nekoliko centimetara pored stative.

73. minut: Arnaut Danjuma je utrčao na loptu ubačenu u kazneni i sa 14 metara je zakucao u mrežu, Viljareal - Atalanta 2:1.

69. minut: Aspilikueta centrira sa desne strane, Lukaku najbolji u skoku na petercu, loptu je glavom smestio uz stativu, Čelsi - Zenit 1:0.

63. minut: Sudija Dani Makeli isključio je igrača Volfsburga Džona Bruksa posle igranja rukom. Prvi žuti karton dobio je u nadoknadi prvog poluvremena.

56. minut: Musiala šutira sa 15 metara i pogađa stativu, lopta se odbija na peterac, tamo je Rober Levandovski brži od odbrambenih igrača domaćina, Barselona - Bajern 0:2.

48. minut: Džonatan David postigao je gol za Lil, ali je posle nekoliko minuta i asistencije VAR-a on poništen.

2. POLUVREME:

45+1. minut: Lopta u prostor ubačena sa tridesetak metara, propustio je Dibala, uz malu "pomoć" odbrane domaćina stigao je do nje Morata, loše je zahvatio sa 14 metara, ali je ona pogodila rašlje, Malme - Juventus 0:3

45. minut: Morata je inudio penal, Paulo Dibala je sa bele tačke bio siguran, šutirao je po sredini gola, Malme - Juventus 0:2.

39. minut: Lopta ubačena u kazneni tima iz Bergama, usledio je pas u peterac, promašio je štoper Atalante loptu, natrčao je Trigeros i zakucao loptu u mrežu, Viljareal - Atalanta 1:1.

34. minut: Tomas Miler šutira sa 25 metara, na 17 lopta u zadnjicu pogađa Erika Garsiju, menja pravac i završava u mreži, sedmi je to gol Milera protiv Katalonaca u karijeri, Barselona - Bajern 0:1.

32. minut: Alvaro Morata je u situaciji jedan na jedan s golmanom loše šutirao, Diavara je lako odbranio.

28. minut: Nova šansa za Aleksa Sandra, lopta je posle šuta fijuknula tik pored stative.

23. minut: Centaršut sa desne strane, niska lopta, bacio se na zemlju Aleks Sandro i glavom sa pet metara matirao golmana, Malme - Juventus 0:1.

19. minut: Sjajan šut Sanea sa ivice kaznenog, jednom rukom brani golman Barselone Ter Štegen.

11. minut: U Kijevu je Šaparenko gađao iz slobodnjaka na ivici kaznenog, šut u rašlje je odbranio Vlahodimos.

EPA-EFE/Andreas Hillergren

6. minut: Duvan Zapata je pred petercom došao do lopte, odlično se gradio, a onda je uputio povratnu za Rema Frojlera, usledio je šut sa 12 metara, lopta je pogodila stativu i završila u mreži, Viljareal - Atalanta 0:1.

5. minut: Kimih je faulirao s leđa De Jonga, sudija Majkl Oliver nije oklevao, dao mu je žuti karton.

1. POLUVREME:

Pred meč na "Stamford bridžu" u Londonu predsednik UEFA Aleksander Čeferin je reprezentativcu Italije i igraču Plavaca Žoržinju uručio nagradu za najboljeg igrača godine u izboru UEFA.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL

Derbi se igra u Kataloniji, Barselona je dočekala Bajern.

Bavarci su grupnu fazu do sada, od 2004. počinjali sa 17 pobeda iz 17 mečeva i gol razlikom 42:2.

Pre četiri godine Bajern je Barsu razbio sa 8:2.