IZNENAĐENJE U UKRAJINI Izrael napunio mrežu Austrije (VIDEO)
EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

U D grupi Ukrajina i Francuska odigrale su nerešeno 1:1.

Povela je Ukrajina u 44. minutu golom Mikola Šaparenka, izjednačenje Francuskoj doneo jr Entoni Marsijal u 50. minutu.

Škotska je u F grupi pobedila kao domaćin Moldaviju 1:0 golom Lindona Dajksa u 14. minutu.

U istoj grupi Izrael je kao domaćin pobedio Austriju 5:2.

Danska je u gostima sa igračem više savladala Farska Ostrva 1:0 golom Dajksa u 85. minutu.

Fudbaleri Holandije pobedili su kao domaćini Crnu Goru sa 4:0 u G grupi.

Strelci za Holandiju bili su Memfis Depaj iz penala u 38. i 62, Vijnaldum u 70. i Gakpo u 76. minutu.

Turska je savladala Gibraltar 3:0 golovima Enesa Unala (autogol) u četvrtom, Hakana Dervišoglua u 54. i Hakana Čalhanoglua u 65. minutu.

U H grupi Hrvatska je u gostima golom Brozovića u 86. minutu pobedila Slovačku 1:0.

Rusija je u gostima pobedila Kipar 2:0 golovima Aleksandra Erokina u šestom i Rifata Zemaletdinova u 55. minutu.

U istoj grupi Slovenija je na svom terenu pobedila Maltu 1:0 golom Sandija Lovrića iz penala u 45. minutu.