NAPOLI GAZI KA LIGI ŠAMPIONA! Remi Mihine Bolonje
EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Fudbaleri Napolija pobedili su na gostujućem terenu ekipu Specije rezultatom 1:4 (0:3).

Napoli se tako probio na drugo mesto sa 70 bodova, jednim više od Atalante, Juventusa i Milana.

Ekipa Đenara Gatuza povela je u 15. minutu golom Zijelinskog. Prednost je duplirao Osimhen osam minuta kasnije. Isti igrač je u završinici prvog dela poviso na 3:0, pa je tako već posle prvog poluvremena bilo rešeno pitanje pobednika.

Utešni gol za Speciju postigao je Pikoli u 64. minutu, dok je konačnih 1:4 postavio Lozano 10 minuta pre kraja susreta.

Bolonja, koju sa klupe predvodi Siniša Mihajlović remizirala je sa Udinezeom 1:1.

Udineze je poveo golom De Paula u 24. minutu susreta, da bi bod Bolonji doneo Orsolini u 82. minutu.