Zvezda bolja od ASVEL-a

Počelo je sa čvrstim odbranama i na mali broj poena. Na početku meča, Kuzmić je napravio seriju i posle 5 minuta bio je jedini strelac za crveno-bele.

Posle rezultatskog zaostatka, Crvena zvezda je otišla na plus sedam na kraju prve četvrtine (20:13).

Serijom 8:0, Makabi se vratio i poveo 21:20.

BEZ TEODOSIĆA I NEJPIRA Zvezda otputovala na Kipar

Davidovac je poenima ispod koša prekinuo seriju izraelskog tima.

Na kraju poluvremena, Makabi je imao minimalnu prednost (44:43).

Treća četvrtina je protekla u rezultatskoj klackalici, a izraelski šampion je imao prednost od 63:62 na kraju treće četvrtine.

U poslednjoj četvrtini, Makabi je imao vođstvo tokom većeg dela meča, ali su Giedraitis i Nemanja Nedović uspeli da se vrate u meč.

U poslednjih 30 sekundi do kraja, Giedraitis je promašio trojku za Crvenu zvezdu, a Braun nije uspeo da izbaci loptu pre isteka vremena, pa se ušlo u produžetak.

U produžetku je Makabi, pre svega na krilima Kolsona uspeo da dođe na plus tri (94:91), a Jago je u sledećem napadu izgubio loptu.

Ipak, crveno-beli su uspeli da se vrate u meč, a na tri sekunde pre kraja, Makabi je napravio faul u napadu i Zvezda je imala poslednji napad. Nedović je pokušao sa pola terena, ali je promašio i ušlo se u drugi produžetak.

U drugom produžetku, ipak je Makabi uspeo da bude za nijansu bolji od Zvezde dobivši meč rezultatom 112:109.