ZVEZDA DEMOLIRALA MAĐARE Crveno-beli brutalnom partijom upisali prvi trijumf u Ligi Evrope i zadržali nadu za plasman u narednu fazu

Ofazivno je Crvena zvezda započela utakmicu protiv Mađara. Ređale su se prilike već na početku meča za domaćina.

Konstantno su crveno-beli bili ispred gola Dibusa, čuvara mreže Ferencvaroši. Tako ofanzivnu igru Zvezde krunisao je u 27. minutu Gelor Kanga!

Vladimir Marković

Visoko je šutirao i ništa tu nije mogao Dibuš! Potom je i Dragović imao sjajnu šansu. A onda, već u 36. minutu, majstoriju je izveo Stefan Mitrović, fenomenalno se okrenuo i povisio prednost na 2:0.

Na početku drugog pluvremena Zvezda nije posustajala ni malo, pa je igrala isto napadački. U 50. minutu viđen je brutalan gol Aleksandra Kataija kojim je Zvezda pečatirala sudbinu Mađara i stigla do prednosti od 3:0.

A onda, ono o čemu će se pričati. Na scenu je ponovo stupio Kanga! U 60. minut viđen je njegov, ono što bi se reklo fudbalskim žargonom evrogol za 4:0!

Ipak, uspeli su Mađari preko Zakarijasena da smanje ovu ogromnu prednost crveno-belih na 4:1.

Ali, do kraja, Zvezda je zadržala ovu prednost, ali i kakvu takvu nadu da zauzme jednu od prve dve pozicije u grupi koja vode

u narednu fazu ovog drugog po rangu evropskog klupskog takmičenja!

Crvena zvezda - Ferencvaroš (4:1)

Stadion: Rajko MItić (Beograd)

Sudija: Lorens Viser (Belgija)

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić - S.Mitrović, Sanogo - Kanga, Katai, Ivanić - Pešić. Trener: Miloš Milojević.

Ferencvaroš: Dibus - Vingo, S. Mae, Knoster, Botka - Bešić, Laidouni - Traore, Zaharijasen, Nguen - R. Mae. Trener: Stanislav Čerčesov.

Drugo poluvreme:

71. minut - Gol! Prvi put večeras kasni Eraković, a kasni i Pankov. Zamalo su bili iza igrača koje su čuvali i to je bilo dovoljno da gol bude primljen. Strelac je Zakarijasen.

60. minut - Evrogol Kange! Brutalno igraju crveno-beli!

50. minut - Kakva golčina Kataija! Još jedna divna akcija Zvezde. Sjajna lopta Kange za Gobeljića, koji je ponovo bio aktivan, a sada pravovremeno proigrao Kataija. Popularni Magiko se namestio na ivici šesnaesterca, odmerio situaciju, a onda izuzetnim udarcem matirao golmana Ferencvaroša.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

43. minut - Nguen je imao dobru priliku, šutirao je iz sve snage, međutim, nije ugrozio gol crveno-belih

36. minut - Gooool! Opasno igra Crvena zvezda! Pešić se nekako dokopao lopte i poslao je u srce šesnaesterca, a onda sledi šou Stefana Mitrovića. Mladi krilni napadač se fenomenalno okrenuo, a onda još bolje finiširao!

34. minut - Veliku priliku je imao Dragović! Probao je glavom da matira golmana Dibusa, ali, prejako je to uradio, pa je lopta završila preko gola.

27. minut - Goool! Izuzetno izveden jedanaesterac Gelora Kange. Visoko je šutirao, Dibuš ovo nije mogao ni da pomisli da dohvati.

20. minut - Oštru loptu poslao je Gobeljić za Rodića

15. minut - Probao je Bešić za goste, uputio udarac sa 20-ak metara, ali nedovoljno da ugrozi gol Milana Borjana

10. minut - Dobar napad imala je Crvena zvezda, probao je Milan Gobeljić, ali golman Ferencvaroša je pribrano reagovao

8. minut - Iz drugog plana je došao Laidouni, iznenadio odbranu Crvene zvezde, ali nije bilo opasnosti po gol Milana Borjana

5. minut - Ofanzivno je počela Crvena zvezda! Imao je priliku iz ugla Aleksandar Pešić!

1. minut - Utakmica je počela!

18.37 - Otprilike oko 30.000 pristalica crveno-belih ima na "Marakani", dok je dosta Mađara došlo da pruži podršku gostujućem klubu.

17.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećem meču trećeg kola grupne faze Lige Evrope između Crvene zvezde i mađarske ekipe Ferencvaroši. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja sa "Marakane".