CRVENA ZVEZDA OSTALA LIDER GRUPE Golom Ivanića crveno-beli osvojili bod protiv Mitjilanda (FOTO, VIDEO)
FK Crvena zvezda

Crvena zvezda je ostala lider F grupe Lige Evrope i posle meča u Danskoj.

Crveno-beli su u Beogradu pobedili Bragu (2:1), a potom u gostima Ludogorec (1:0).

Ni korona nije tim trenera Dejana Stankovića uspela da izbaci iz koloseka.

Usledio je dvomeč sa Mitjilandom, prvi meč igran je u Danskoj, Mirko Ivanić je doneo prednost crveno-belima, desetak minuta pre kraja izjednačio je Nikolas Dir za konačnih 1:1.

Zvezda je igrala bez Kataija, Živkovića, Pavkova...

Isti rivali odmeriće snage 4. novembra u Beogradu na stadionu "Rajko Mitić".

Mitjiland - Crvena zvezda 1:1 (0:0)

Herning - Stadion: Arena Herning. Gledalaca: 8.438. Sudija: Ron Rejnšrajber (Izrael). Pomoćnici: David Elias Biton i Sagi Mecamber (Izrael). VAR sudija: Orel Grinfeld (Izrael). Žuti Kartoni: Kajuste, Nvadike (Mitjiland), Srnić, Ivanić (Crvena zvezda). Strelac: 0:1 Mirko Ivanić u 58, 1:1 Nikolas Dir 78. minutu.

MITJILAND: Olafson, Dalsgard, Sviatčenko, Dir (od 92. Mabil), Anderson, Kajuste (od 63. Lind), Nvadike, Paulinjo, Evander, Isaksen (od 73. Maroni), Sisto.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Rodić, Degenek, Dragović, Gobeljić, Sanogo, Srnić (od 46. Krstičić), Ivanić, Kanga (od 81. Pankov), Falko (od 56. Dioni), El Fardu Ben (od 95. Gajić).

90+4. minut: Dalsgard posle kornera udara loptu glavom ispred Borjanovih šaka, na sreću promašuje gol.

90+3. minut: Šut sa 12 metara iz okreta, loptu je zakačio Dragović, lopta je prošla malo pored stative Borjanovog gola.

90+1. minut: Šut Ivanića sa 16 metara, ali mlako, po sredini gola.

90. minut: Na centaršut sa leve strane bacio se Borjan malo unazad, odbranio loptu, koja je potom, na njegovu sreću, pogodila stativu. Sudija je meč produžio četiri minuta.

87. minut: Dioni je imao dobru priliku, ali je oklevao umesto da šutira sa desetak metara kada je bio sam pred golmanom, potom mu je lopta pobegla.

83. minut: Ivanić je zbog odugovlačenja dobio žuti karton.

81. minut: Pankov je zamenio Kangu.

79. minut: Umalo brz obrt, Ben je šutom iz daljine pogodio stativu.

78. minut: Lind je sa više od dvadeset metara pogodio stativu, na odbijenu loptu na desetak metara natrčao je Dir i poslao loptu u mrežu, Mitjiland - Crvena zvezda 1:1.

73. minut: Trener Hendriksen je izveo najopasnijeg, Isaksena je zamenio Maroni.

66. minut: Nvadike je oborio Kangu i dobio žuti karton.

63. minut: Trener Bo Hendriksen je, kao i Stanković, zamenio "požutelog", izašao je Kajuste, a ušao Lind.

58. minut: Dioni, samo što je ušao na sedam metara je glavom reagovao na centaršut Degeneka sa desne strane, spustio je loptu ka usamljenom Ivaniću, on se namestio i sa šest metara zakucao loptu korz noge golmana Olafsona u mrežu, Mitjiland - Crvena zvezda 0:1.

57. minut: Kajuste je s leđa sprečio prodor Ivanića i dobio žuti karton.

56. minut: Falko je izašao, ušao je napadač Dioni.

EPA/ Henning Bagger

49. minut: Danski tim i dalje drži konce igre u svojim rukama.

46. minut: Izašao je Srnić, zamenio ga je

2. POLUVREME:

42. minut: Vrlo dobar šut Falka sa 23 metra, parada Olafsona, uhvatio je loptu u letu.

41. minut: Šut Sista sa 17 metara, bacio se Borjan u desnu stranu i odbranio.

39. minut: Na sredini terena Srnić je s leđa "polomio" Isaksena i dobio je žuti karton.

33. minut: Evander i Dir su odigrali dupli pas u Zvezdinom kaznenom, Dir je šutirao sa 13 metara i pogodio stativu.

Henning Bagger/Ritzau Scanpix via AP

32. minut: Pokušao je i Sisto da iskoristi to što pljušti kiša i što je lopta klizava, šutirao je skoro iz mrtvog ugla sa leve strane, uz malo muke odbranio je Borjan.

29. minut: Srnić i Kanga su izgubili loptu na sredini terena, vukao je Isaksen do kaznenog crveno-belih pod pratnjom Srnića i Degeneka, jedan dribling, pa šut sa 14 metara, sjajno je odbranio Borjan.

25. minut: Šut Ivanića iskosa sa dvadesetak metara, ode lopta nebu pod oblake.

19. minut: Domaćin je ubacio loptu iz slobodnog udarca u kazneni, pogodila je Rodića u koleno, ali se Borjan nije dao prevariti.

17. minut: Posle kornera pokušali su Danci, ali je šut glavom završio mnogo iznad prečke.

10. minut: Sa desne strane centaršut po zemlji, Anderson je u petercu više zapeo za loptu, pa je Borjan lako odbranio.

9. minut: Ben je šutirao sa 19 metara, lako je odbranio Olafson.

7. minut: Rikardo Orta je postigao gol u Bugarskoj, natrčao je na ubačenu loptu po zemlji, Ludogorec - Braga 0:1.

7. minut: Kanga je oprobao šut, lopta je prošla pored desne stative.

4. minut: Evander je sa 25 metara sjajno šutirao, lopta je naglo pala i završila koji centimatar iznad prečke.

2. minut: Ben je krenuo u prodor, ušao u kazneni, pao, ali je sam izgubio ravnotežu, pa sudija nije reagovao.

Pred početak meča nad Arenom Herning pojavila se duga.

1. POLUVREME:

Katai, Borjan, Degenek i Dragović su zbog korone propustili meč sa Ludogorecom u Bugarskoj, a ni sada crveno-beli nisu kompletni.

Pred put u Dansku na testu je pozitivan bio napadač Milan Pavkov, Aleksandar Katai je još van stroja, kao i tek oporavljeni Rišairo Živković, a nema ni Veljka Nikolića.

Kod Mitjilanda zbog povrede nema Žuniora Brumado, kao ni Žuninja zbog crvenog kartona.