CRVENA ZVEZDA SAVLADALA BRAGU Sjajan finiš crveno-belih, Katai overio trijumf iz penala (FOTO GALERIJA, VIDEO)

F grupa Lige Evrope. Danas se igralo prvo kolo.

Crvena zvezda je pobedila Bragu 2:1, Mitjiland i Ludogorec su remizirali 1:1.

Ovo je bio četvrti meč crveno-belih sa timom iz Portugalije i prva pobeda (do sada dva remija i poraz).

Da ne beše poslednjih 15 minuta meč bi se mogao opisati kao blagi užas, jer do tada puleni trenera Stankovića nisu pokazali ništa!

A, onda promašen zicer, pa u nastavku napada i gol Rodića posle kornera, a onda šok posle minuta i greške Sanogoa, Galeno je izjednačio, ali šest minuta pre kraja greši Tormeno, faulira Ivanića, pravi penal, a Katai rutinski pogađa za 2:1 i pobedu.

U 2. kolu Zvezda gostuje Ludogorecu u Bugarskoj.

Crvena zvezda - Braga 2:1 (0:0)

Strelci: 1:0 Milan Rodić u 74. 1:1 Vanderson Galeno u 76, 2:1 Aleksandar Katai (penal) u 84. minutu.

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 24.671. Sudija: Džon Biton (Škotska). Pomoćnici: Daglas Poter i Danijel Mekfarlan (Škotska). VAR sudija: Endrju Medli (Engleska). Žuti kartoni: Krstičić (Crvena zvezda), Mineiro, Al Musrati (Braga).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Rodić, Degenek, Dragović, Gobeljić, Sanogo (od 87. Pankov), Ivanić, El Fardu Ben (od 38. Dioni), Kanga, Katai (od 87. Srnić), Živković (od 65. Krstičić).

BRAGA: Mateus, Leite, Oliveira, Tormena, Fabian (od 87. Kouto), Galeno, Al Musrati, Mineiro (od 78. A. Orta), R. Orta (od 89. Sekeira), Ruiz (od 70. Gonzales), Piazon (od 78. Martins).

90+4. minut: Arbitar iz Škotske Džon Biton svira kraj. Zvezda je vodeća u F grupi.

90. minut: Četiri minuta nadoknade pokazuje sudija.

88. minut: Odlična prilika za goste, ubacio je Sekeira, a Orta šutirao nogom ka golu, odbranio je Borjan i loptu skrenuo u korner.

87. minut: Ušli su Pankov i Srnić, dve izmene i kod Brage.

84. minut: Katai hvata zalet i vara golmana sa kreča, Crvena zvezda - Braga 2:1.

83. minut: Tormeno je faulirao Ivanića u kaznenom, sudija iz Škotske kaže penal.

76. minut: Sanogo sa 30 metara daje loptu u noge Brazilcu Galenu, on je vuče napred, šutira sa 18 metara iskosa, dijagonala, lopta završava u maloj mreži pored Borjana koji se bacio, Crvena zvezda - Braga 1:1.

74. minut: Korner izvodi Kanga, utrčava Rodić i glavom sa desetak metara matira Mateusa, Crvena zvezda - Braga 1:0.

73. minut: Borio se Ivanić na 30 metara za loptu, vratio je ka golu Brage igrač Portugalaca loptu, do nje je prvi stigao Dioni, ostalo je samo da matira golmana, ali je Mateus odbranio nogom zicer.

71. minut: Al Musrati đonom faulira Kangu i dobija žuti karton.

70. minut: Gonzales je ušao umesto Ruiza.

67. minut: Mineiro s leđa u kontri obara Sanogoa i dobija žuti karton.

65. minut: Krstičić menja Živkovića.

64. minut: Mineiro šutira sa dvadesetak metara, lopta u leđa pogađa Ortu, a potom i prečku.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

62. minut: Najbolja šansa za crveno-bele, uz gol aut liniju prošao je Ivanić, nadmudrio rivala, šutirao u bliži ugao, pogodio je spoljni deo mreže.

57. minut: Novi šut Orte iz daljine, lopta je lak plen za Borjana.

47. minut: Bek Leite posle kornera najviši u skoku, glavom je udario loptu ispred Borjana, ali nije pogodio, nekako je Zvezdina odbrana otklonila opasnost.

46. minut: Bez izmena na poluvremenu.

2. SET:

45+1. minut: Galeno posle kornera na drugoj stavivi hvata volej i pogađa stativu.

45. minut: Orta u kazneni u prostor petom odigrava za Piazona, uklizava u poslednji čas Dragović i sprečava gol.

43. minut: Orta još jednom šutira sa dvadesetak metara, nikad bliži, lopta ide metar iznad prečke.

41. minut: Prvi šut Zvezde u okvir gola, probao je Katai po zemlji sa dvadesetak metara posle kornera, lopta je išla pravo u naručje golmana Mateusa.

38. minut: Dioni je zamenio Bena.

37. minut: Povredio se Ben, čini se da ne može da nastavi.

32. minut: U Danskoj izjednačenje, pogodio je Kiril Despodov, Mitjiland - Ludogorec 1:1.

23. minut: Ben šutira sa 18 metara, pogađa Oliveiru, skreće i umalo da matira golmana Mateusa.

20. minut: Orta je natrčao na loptu koju je probao da preseče Degenek, i on je šutirao ko zna gde, samo ne u gol.

14. minut: Orta, treći je to pokušaj gostiju iz daljine, ponovo ni blizu okvira gola.

9. minut: Šut Galena sa 22 metra, opet daleko od gola ide lopta.

3. minut: Isaksen je pogodio u Danskoj, glavom sa osam metara posle ubacivanja Evandera, Mitjiland - Ludogorec 1:0.

2. minut: Šut Ruiza sa 18 metara posle okreta, ode lopta nebu pod oblake.

1. SET:

Zbog povrede Milana Pavkova trener Dejan Stanković iznenađujuće je u špic gurnuo novajliju, debitanta Rišaira Živkovića.

Crvena zvezda i Braga su do sada igrali tri puta.

Godine 2005. igrali su u 1. kolu Kupa UEFA. Na Marakani pred 45.000 navijača bilo je 0:0. Revanš u Portugaliji doneo je novi remi, 1:1, strelac za crveno-bele bio je Milan Purović, što je našem timu donelo prolaz u narednu rundu.

Godine 2007. novi okršaj znanaca od dva leta pre.

Tada su se sastali u grupnoj fazi Kupa UEFA. Igrao se samo jedan meč, Zvezda je gostovala u Portugaliji. Utakmica je završena rezultatom 2:0 u korist Brage.