ZVEZDA POBEDOM OVERILA PLASMAN U LIGU EVROPE! Još jedan trijumf crveno-belih, Borjan pokazao zašto je miljenik "delija“

Odigrali su crveno-beli još jednu fantastičnu utakmicu  i tako su po peti put zaredom osigurali jesen u evropskim takmičenjima.

Već u  4. minutu  meča, dosuđen je penal za Crvenu zvezdu. Sa bele tačke precizan je bio Aleksandar Katai.

Nastavili su crveno-beli da napadaju, ali nisu uspeli da realizuju šanse.

Od 22. minut akreće ofanziva Kluža, a fantastični Milan Borjan je uspeo da nekoliko puta spasi mrežu svoje ekipe.

U 34. minutu Kluž je izjednačio golom Debeljuha. Do kraja prvog poluvremena obe ekipe su imale šanse za gol, ipak rezultat je ostao nepromenjen.

U drugom poluvremenu, Zvezda je ponovo bila lider na terenu. Već u  53. minutu Pavkov je sjajno iskoristio grešku defanzivaca Kluža i doneo svom timu prednost.

Kluž je imao dve sjajne šanse u 59. minutu, ali Milan Borjan je dokazao koliko je sposoban golma.

U 62. minutu zbog starta Aleksandra Dragovića dosuđen je penal za rumunski tim. Ipak, uspeo je Borjan da pročita šut Deaka i rezultat je ostao nepromenjen.

Do kraja utakmice Zvezda je uglavnom dominirala, imali crveno-beli par šansi, ali ipak nisu uspeli ponovo da zatresu mrežu Kluža.

Od 78. minuta Kluž je morao da nastavio sa igračem manje jer je Rodrigez dobio crveni karton.

Utakmica se završila rezultatom 2:1 u korist Crvene zvezde.

Kluž - Crvena zvezda (1:2)

Stadion: Konstandin Radulesku

Sudija: Majkl Oliver

Kluž:Arlauskis, Manea (Od 46. Balgradean), Čubotariju, Graovac, Kamoma, Deak(Od 65. Čipku), Rodrigez, Sigurjonson, Kostake(Od 62.Omrani), Debeljuh(Od 62. Alibek),Paun (Od. 46. Petrila)

Crvena zvezda:Borjan, Gobelji-,Degen,Dragović(Od 66. Pankov), Rodić, Sanogo(Od 76. Petrović), Ben, Kanga, Ivanić (Od 66. Krstičić), Katai(Od 72. Nikolić), Pavkov (Od 72. Dioni)

Kraj utakmice- Zvezda se plasirala u Ligu Evrope

88. minut - Katastrofalan promašaj Dionija

81. minut - Dioni je imao šansu, ali nije se dobro snašao

80. minut - Šalje Kanga loptu u šesaesterac Kluž, ipak uspešni su bili defanzivci rumunske ekipe

78. minut - Dobio je crveni karton Rodrigez

77. minut - Loš pas Bena, aut za Kluž

70. minut - Šutira pored gola Mane

63. minut -Brani Borjan penal

62. minut - Penal za kluž. Zakasnio je Dragović sa reakcijo i skrivio jeedanesterac

60. minut - Stopostotna šansa za Crvenu zvezdu, ali loše je procenio Ivanić

59. minut - Fantastične dve odbrane Milana Borjana

52. minut -  Gooool! Milan Pavkov donosi prednost crveno-belim

51. minut - Ponovo siguran Milan Borjan

47. minut - Pokušao je Ben glavom

46. minut -  Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena - Prvo poluvreme je završeno nerešenim rezultatom (1:1)

43. minut - Poslednjih nekoliko minuta crveno-beli vrše ofanzivu

41. minut - Snažan start Sigurjonsona nad Kangom, zbog toga je dobio žuti karton

34. minut  -  Kluž je izjednačio golom Debeljuha

31. minut - Milan Rodić je dobio žuti karton

27. minut -  Sanogo je napravio faul nad Deakom

24. minut - Sigurjonsom je imao dobru šansu

22. minut - Fantastični Milan Borjan spasao je sjajno intevencijom gol  Crvene zvezde

21. minut - Šalje Mirko Ivanić loptu, lako su to presekli defanzivci Kluža

16. minut - Katai odlično šalje loptu Benu, ali nije uspeo da se snađe iskusni Zvezdin ofanzivac

15. minut - Zbog grubog prekršaja Miloš Degenek je dobio crveni karton

13. minut - Odlična reakcija Aleksandra Dragović na napad Kluža

8. minut - Slobodan udarac za crveno-bele, fauliran je Milan Pavkov

4. minut - Aleksandar Katai je postigao gol sa bele tačke.

3. minut - Penal za Crvenu zvezda. Napravljenje faul nad Milošom Degenekom, sudija je pokazao na belu tačku

2. minut - Prva ozbiljna prilika za Crvenu zvezdu

1. minut - Utakmica je počella

19.10 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Crvene zvezde protiv Kluža.