SADA JE SVE JASNO! Zvezda u finalu Košarkaške lige Srbije,  sada je na redu okršaj sa Megom!

Od samog starta Zvezda je diktirala Tempo I držala prednost, bez obzira na to, ekipa iz Čačka je pružila solidan otpor.

Prvi nekoliko minuta, Zvezda je apsolutni dominirala, a Borcu je trebalo dosta vremena da ubace prve poene na meču.

Ipak, u drugoj četvrtini, domaći tim je živnuo, imali su veoma kvalitetnu igru, uspeli su da se primaknu na -5.

Crveno-beli su vrlo brzo ponovo preuzeli incijativu, a na poluvreme su otišli sa rezultatom 46:31.

Ostale dve četvrtine prošle su u sličnom tempu. Borac se nijednog momenta nije predavao, a Zvezda je sigurno održavala prednost, što joj je na kraju donelo trijumf rezultatom 80:57.

Najviše poena u Crvenoj zvezdi postigao je Dobrić (16), dok je dresu Borca najefikasniji su bili Đorđe Ćurčić i Ivan Gavrilović sa 10 poena.

Crvena Zvezda će u finalu odmeriti snagu sa Megom

Borac:Crvena zvezda (57:80)

Borac: (4) Đ. Đurčić(10), (5) Đ. Ćurčić(6) Lopez(2), Gavrilović(10), Janković(0), Kočović(4), Lakić(8), Nerandžić(2), Novaković(8), Todorović(7)

Crvena zvezda: Hol(7), Uskoković(3), Davidovac(12), Lazić(8), Rit(4), Radanov(7), Dobrić(16), Simonović(0), Jagodić-Kuridža(7), Kuzmić(8), Noko (8)

Kraj utakmice - Zvezda je pobedila rezultatom 80:57

38. minut - Zvezda vodi rezultatatom 78:56

36. minut - Postiže Lakić dva poena

35. minut - Ćurčić pogađa trojku

32. minut  -. Borac smanjio prednost na 51:63

Kraj treće četvrtine - Zvezda vodi rezultatom 61:44

30. minut - Dva od dva Lengtstona Hola sa slobodnih bacanaj (44:60)

28. minut - Borac samnju prednost Zvezde na 16 razlike (42:58)

26. minut -  Lakić pogađa oba slobodna bacanja

24. minut - Uskoković pogađa trojku

22. minut - Zakucava Ognjen Kuzmić

Kraj druge četvrtine - Zvezda vodi rezultatom 46:31

19. minut - Davidovac siguran za tri poena (29:38)

17. minut - Todorović smanjuje prednost Zvezde na pet razlike

15. minut - Precizan Branko Lazić

14. minut - Gavrilović postiže koš, a zatim je bio precizan sa slobodnih bacanja

12- minut  - Trojka Ćurčića (15:24)

Kraj prve četvrtine - Zvezda vodi 19:8

10. minut - Jagodić-Kuridža postiže trojku

8. minut - Dva poena postiže Radanov

6-minut- Novaković postiže prve poene za Borac (2:12)

4. minut - Totalna dominacija Crveno- belih (0:7)

2. minut - Ovaj put postiže trojku Davidovac

1. minut - Davidovac postiže dva poena

U koliko bi Zvezda pobedila u finalu će igrati protiv Mege koja je savladala Partizan posle tri odigrane utakmice.