CRVENO-BELI GOSPODARI JADRANA! Zvezda slomila Budućnost i  tako smestila još jedan pehar na trofejne vitrine!
ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost (66:60) u finalnom okršaju i tako su postali šampioni ABA lige

Obe ekipe su dobro otvorile meč, gledali smo pravo košarkaško nadmudrivanje. Na početku utakmice u crveno-belom dresu najviše se isticao Branko Lazić.

Kapiten Crvene zvezde kao i uvek pružio je sjajnu defanzivnu igru, ali odlično se isticao i u napadu. Prva četvrtina završila je minimalnom prednošću u korist Zvezde (15:14).

U drugoj četvrtini oba tima su nastavila jakim tempom. Svi igrači Zvezde bili su jako zapaženi, sem Džordana Lojda koji je delovao jako uspavano.  Na poluvreme Zvezda je otišla sa +5 (33:28).

Polovinom treće četvrtine konačno je prororadio Džordan Lojd, ipak nakon vezanih sedam poenan, Amerikanac je dobio udarac u glavu zbog kojeg je na kratko morao da napusti igru.

Sjajnim partijama Voldena i Noka Zvezda je u poslednju četvrtinu ušla sa rezultatskom prednošću od četiri razlike (54:49).

U poslednjoj četvrtini Budućnost je na sve načine pokušala da stigne crveno-bele, ali nije se domaća ekipa dala. Crvena zvezda je pobedila rezultatom 67:60.

Najpreciziniji u crveno-belom dresu bio je Noko sa 17 poena, dok je Lojd postigao 15, dobru partiju je pružio i Dobrić (12).

Budućnost je predvodio Kobs koji je ubacio 21 poen, on je jedini imao dvocifrenu statstiku kada je podgorička ekipa u pitanju.

Crvena zvezda: Budućnost (67:60)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Tomislav Hordov, Josip Radojković, Milan Nedović

Crvena zvezda: Hol, Volden, Lojd, Uskoković, Davidovac, Lazić, Rit, Radanov, Dobrić, Simonović, Kuzmić, Noko

Budućnost: Kobs, Ivanović, Edžim, Šehović, D. Nikolić, Mitrović, Dela Vale, Z. Nikolić, Popović, Rid, Žugić

Kraj utakmice - Zvezda je šampion  ABA lige

40. minut - Maša Kobs sa slobodnih bacanja

38. minut - Noko postiže dva poena (63:56)

37. minut - Prvi faul Branka Lazić, a zatim dva poena Luke Mitrovića

36. minut - Polovičan Noko sa slobodnih bacanja (61:54)

35. minut - Briljantno zakucavanje Noko (60:51)

34. minut - Prve poene na sjajan način postiže Marko Simonović, fantastastična trojka iskusnog košarkaša (58:51)

33. minut  - Otima Lazić loptu Edžimu, a zatim Lojd pogađa u napadu Zvezde (55:49)

32. minut - Neprecizan Dobrić za tri poena, a zatim Simonović pravi nepotreban prekršaj

Kraj treće četvrtine - Zvezda vodi rezultatom 53:49

30. minut - Ponovo precizan Ognjen Kuzmić (53:49)

29. minut - Kobs je pogodio za dva poena

29. minut - Volden precizan posle kontranapada (51:45)

28. minut - Lojd pogađa oba slobodna bacanja (49:45)

27. minut  - Katastrofalnu grešku crveno-belih iskoristio Delavele (47:45)

27. minut - Kuzmić pogađa za +6 (47:41)

26. minut - Pogađa Edžima oba slobodna bacanja (45:41)

25. minut - Noko poveća prednost crveno-belih (43:39)

24. minut - Druga trojka Kobsa (41:37)

23. minut - Posle okrašaja u vazduhu sa Nikolićem, Džordan Lojd ostaje na parketu (41:34)

22. minut -  Trojka Džordana Lojda, Amerikanac je potom bio precizan i sa slobodnog bacanja

Kraj druge četvrtine - Zvezda vodi rezultatom 33:28

19. minut - Noko polovičan sa slobodnih bacanja (31:26)

18. minut - Deveti poen Dobrića (30:26)

17. minut - Greši Mitrović u napadu, a zatim prekršaj Kobsa nad Nokom. Kamerunac precizan oba puta sa slobodnih bacanja

15. minut - Lojd ne pricazan za tri iz velike udaljenosti, a u napadu Budućnosti, Nikolić pravi korake. U napadu Zvezde precizan je bio Lazić (24:20)

14. minut - Ponovo je bio precizan Ognjen Dobrić, ovaj put za dva poena (22:15). U sledećem napadu igrač Budućnosti ostao je sam kod linije šuta za trojku, što je sjajno iskoristio (22:18)

13. minut - Prva trojka Ognjena Dobrića (20:15)

12. minut - Donosi Ognjen Kuzmić Crvenoj zvezdi prednost (17:15)

11 - minut - Davidovac pravi faul. Apić promašuje prvo slobodno, a zatim precizan iz drugog pokušaja (15:15)

Kraj prve četvrtine - Zvezda vodi rezultatom 15:14

10. minut - Popović preko Lazića pogađa za tri (15:14)

9 - minut - Četvrti poen za Lenru Noka (15:11)

8 - Minut - Prave prekršaj igrači budućnosti na Noku.Polovičab Kamerunac sa slobodnih bacanja (13:11)

7. minut - 4:0 seriaj Crvene zvezde, ponovo su crveno-belu u vođstvu (12:11)

6. minut - Oba puta je bio precizan sa slobodnih bacanja Noko (10:11)

5. minut - Sjajno počeo utakmicu Branko Lazić. Nakon fantastičnih demonstracije odbranbene igra, kapiten Crvene zvezde je bio precizan za tri poena

4. minut - Prva trojka Crvene zvezde. Lojd je bio precizan u redovima crveno-belih (5:4)

3. minut - Mitrović donosi prednost Budućnosti (2:4)

1. minut - Prvi poeni za Crvenu zvezdu, precizan je bio Hol (2:4)

Stratezi oba kluba svesni su važnosti ovog meča.

Trener Zvezde Dejan Radonjić smatra da je najbitnije za crveno-bele da budu celo vreme koncetrisani.

- Čitave sezone bila je borba za poziciju na tabeli, bili smo prvi i to nam je donelo mogućnost da na svom terenu dođemo do cilja. Svesni smo činjenice da igramo protiv kvalitenog protivnika i da nas čeka težak zadatak. Mečevi su bili dobri i interesantni za gledanje. Bitno da napravimo iskorak u segmentima igre u kojima nismo bili dobri, da budemo kocentrisani. Mišljenja sam da to možemo da odradimo -rekao je Radonjić na konferenciji za medije.

Šef struke Budućnosti, Dejan Milojević smatra da su obe ekipe imale šanse za trijumf, ali da nisu uspeli to da iskoriste.

- Obe ekipe su na gostovanjima imale šansu za pobedu, nisu ih iskoristile. Videćemo da li ćemo uspeti da pobedimo na strani - rekao je Milojević.