Mate Nemeš EP zlato 25.4.2021.
EPA-EFE/RADEK PIETRUSZKA

Mate Nemeš EP zlato 25.4.2021., Foto: EPA-EFE/RADEK PIETRUSZKA

Srpski rvač Mate Nemeš osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Varšavi!

U kategoriji do 67 kilograma grčko-rimskim stilom on je u finalu savladao domaćeg takmičara Mateuša Bernateka - 7:2.

Nemeš je u finalu impresivno rvao. Brzo je stekao prednost od 5:0. U završnici je Poljak osvojio dva poena zbog opomene Nemešu, ali je na isti način Nemeš stigao do još dva poena i ukupne pobede.

Ovo je najveći uspeh u karijeri 27-godišnjeg Nemeša, koji je bio treći na Svetskom prvenstvu u kazahstanskom Nur-Sultanu 2019.

Srpski rvač je u osmini finala savladao je Azerbejdžanca Rustamova 6:0, da bi još ubedljiviji bio u četvrfinalu protiv Italijana Kabaloeva 9:0.

U polufinalu Nemeš je u uzbudljivom meču bio bolji od Turčina Firata.

View this post on Instagram

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je Nemešu titulu šampiona Evrope.

Tom prilikom istakao je da je ovo još jedno zlato za Srbiju, a da je Nemeš pokazao da je najbolji rvač Evrope. Takođe, Udovičić je čestitao i stručnom štabu i Rvačkom savezu Srbije.

A post shared by Olympic Wrestling (@unitedworldwrestling)

- Još jedno zlato za Srbiju i ponovo srpska himna i zastava na evropskom pobedničkom postolju! Danas je i Mate Nemeš pokazao da je najbolji rvač Evrope! Čestitam šampione! Sve čestitke i stručnom štabu i Rvačkom savezu Srbije na dominaciji srpskog rvanja u Evropi - navodi se u čestitki ministra Udovičića.