REZERVISALA APARTMAN 50M OD PLAŽE Da, ako si ptica: Turistkinja otkrila šta zapravo znači kad ti je "more ispred nosa"
Da li vam se ikada desilo da rezervišete apartman koji je, kako vlasnik kaže, „na samo tri minuta od mora“, a onda shvatite da je to u vazdušnoj liniji, dok je u stvarnosti prava mala planinarska tura?
Upravo takvo letovanje doživela je jedna Poljakinja u Hrvatskoj – i sve to dokumentovala na TikToku, gde je njen snimak postao viralan. Na snimku jasno pokazuje: more je tu, ali do njega vodi stotinak strmih stepenica koje pretvaraju svaki odlazak na plažu u kardio vežbu.
„Tri minuta do plaže… ali vi ste u Hrvatskoj“, napisala je uz osmeh i blagi uzdah. Video je pregledan više od 1,7 miliona puta, a komentari ispod pokazuju da nije jedina.
„U Stanićima sam – 287 stepenica!“, piše jedan korisnik.
„U Dubrovniku su stepenice životna pretnja“, dodaje drugi.
„Makarska me ubila – prva dva dana nisam mogao da dišem“, iskreno priznaje treći.
Ali Hrvatska nije usamljena u tome – ako ste letovali u Pargi u Grčkoj, dobro znate da izlazak iz smeštaja do centra podrazumeva penjanje uz serpentine koje deluju kao da vode direktno u Olimp.
Na Skopelosu, poznatom po filmu Mamma Mia, šetnja do plaže često uključuje i nekoliko minuta penjanja stepenicama kroz maslinjake, dok je na Santoriniju penjanje uz bele kuće s plavim krovovima prava tura za listove i pluća. Tamo ćete ujutru piti kafu sa pogledom na more – ali posle penjanja koje vas natera da preispitate sve odluke.
I nije samo Grčka u igri – ni Crna Gora ne prašta. U Dobrim Vodama kuće se iznajmljuju na uzvišenjima – silazak do plaže traje 15 minuta nizbrdo, ali povratak nazad u papučama po podnevnoj vrućini? To je već izazov za šampione.
Zato, pre nego što rezervišete „romantični apartman uz more“, zapamtite: u opisu možda piše 50 metara od plaže, ali ne piše da tih 50 metara vodi preko 200 stepenika i 30% nagiba.
Ili, kako kaže jedan komentar:
„Letovanje je super – samo što imam osećaj da sam usput odradio maraton.“
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)