Ova fotografija Vučića i Makrona izazvala histeriju u javnosti! Svi se pitaju zašto je ovo piće toliko posebno

Alo.rs/I.L. | Razbibriga 2019-11-12 18:12:59 2019-11-12 18:12:59

Cena astronomska!

Printskrin

* Vučić se u Parizu juče sastao sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom

* Razgovor obavili uz "Armanjak iz 1914. godine"

* U pitanju skupoceni konjak od 7.800 dolara

Predesdnik Srbije Aleksandar Vučić završio je u Parizu sastanak "tet-a-tet" s francuskim predsednikom Emanuelom Makronom, a prema rečima predsednika Srbije to je bio veoma dobar jednosatni razgovor uz "Armanjak iz 1914. godine".

Slika dvojice predsednika Makrona i Vučića kako nazdravljaju sa "Armanjakom", koju je na svom Instagramu podelio predsednik Vučić odmah je postala hit na društvenim mrežama, a krenula je i spekulacija koliko košta to piće i zašto je ono posebno.

Simbolike u ispijanju "Armanjaka iz 1914. godine" treba pre svega tražiti u godini, jer je to godina u kojoj je počeo najkrvaviji sukob na svetu - Prvi svetski rat, a Vučić i Makron sastali su se u Parizu na godišnjicu Primirja u Velikom ratu.

Razotkriveni srpski političari koji su izdali Vučića - U igri je ogroman novac!

AUTOR: Kurir/D.S. DATUM I VREME: 12.11.2019.

Tako da je simbolika sa godinom potpuno jasna, međutim ovo piće ima i svoju cenu i to astronomsku.

Prema podacima sa uglednih sajtova za prodaju skupocenih i luksuznih alkoholnih pića može se videti da je cena "Armanjaka", berba 1900. godine, tričavih 7.800 dolara.

Konjak dali svetu, Armanjak ostavili sebi

Armanjak predstavlja akoholno piće koje se poredi sa brendijem i konjakom. On se proizvodi samo u jugozapadnim predelima Francuske. Prihvaćeno je da je to prvi destilovani lokalni napitak.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

"Uz armanjak iz 1914. godine završavamo veoma dobar jednosatni razgovor." - Sa francuskim predsednikom i velikim prijateljem Srbije @emmanuelmacron

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on Nov 11, 2019 at 2:36pm PST

 

Armanjak je među omiljenim pićima Francuzima i iz tog razloga oni vole da se šale govoreći da su to piće sačuvali za sebe a konjak su dali svetu. I u stvarnosti izvoz konjaka je mnogo veći nego izvoz armanjaka. Interesantna činjenica za ovo piće je da se uzima kao prestižan poklon, pogodan najviše za nežnu polovinu čovečanstva.

Da bi jedno piće moglo da se nazove armanjak ono treba da odgovori na nekoliko zahteva. Za početak je neophodno da je alkoholni napitak proizveden samo u jednom određenom regionu Armanjak u istorijskoj oblasti Gaskonija. Za njegovo pravljenje se koristi destilat, dobijen od različitih vrsta grožđa, uključujući Juni blan. Proizvodni proces uključuje nekoliko ustaljenih koraka.

Specifično kod ove vrste alkohola je da se dobija metodom takozvane neprekinute destilacije. Koriste se vina koje treba da su bela i čista tj. bez sadržaja šećera i sumpora. Početni destilat je sa 52-70% alkohola.

Nakon destilovanja armanjakov alkohol se ostavlja u buradima, napravljenim od francuskog hrasta. Dok leži supstanca menja svoju boju i donbija svoju karamel boju, koja kod različitih predstavnika vrste može da varira. Stajanje tečnosti u drvenoj posudi je odgovorno i za njegov očaravajući miris.

Iako se u principu, proizvođači armanjaka služe jednokratnom destilacijom, toko 1972. godine je ozakonjena i dupla destilacija. Ona se inače teže ostvaruje, a osim toga zahteva više sredstava, zato je i ređe korišćena. Ali treba da zapazimo da su nakon nje ukus i miris pića značajno nežniji i lepši.

Armanjak je piće na koga se starenje odražava više nego čudesno. Kod različitih trgovačkih marki imamo različito starenje. Ali obična pića stare između tri i 12 godina. Razume se ima i mnogo starijih predstavnika ove vrste.

Bonus video: STIGAO VOZ IZ KINE! Spektakularna scena na Novom Beogradu!

 

Expand player
Pogledajte više