BRAZIL OBRADOVAO SRBIJU "Karioke" pobedile Švajcarce, pa će sada Piksijeva četa u poslednjem kolu imati sve u svojim  rukama za prolaz u osminu finala
AP Photo/Hassan Ammar

Fudbaleri Brazila savladali su Švajcarsku rezultatom 1:0 u utakmici 2.kola grupe G na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Brazil je tako sa 6 bodova obezbedio plasman u osminu finala sa skoro sigurno prvog mesta.

Srbiji će ukoliko Kamerun ne šokira Brazil, biti dovoljna bilo kakva pobeda nad Švajcarskom za plasman u osminu finala.

Brazilci su igrali bez povređenih Nejmara i Danila, a jedini gol postigao je Kazemiro u 83. minutu.

Ranije danas, Srbija i Kamerun odigrali su 3:3.

Na tabeli Brazil vodi sa šest bodova, Švajcarska ima tri, a Srbija i Kamerun po bod.

U poslednjem kolu, 2. decembra, sastaju se Srbija - Švajcarska i Brazil - Kamerun, što znači da je matematika jasna - Srbiju bilo kakva pobeda protiv Švajcaraca vodi u drugu fazu Mundijala među 16 naiboljih na svetu.

Brazil - Švajcarska 1:0

Stadion: 974

Sudija: Ivan Arsides Barton Sisneros (Salvador)

BRAZIL (4-2-3-1): Alison - Militao, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro - Fred, Kazemiro - Rafinja, Paketa, Vinisijus - Rišarlison.

ŠVAJCARSKA (4-3-3): Zomer - Vidmer, Akandži, Elvedi, Rodrigez - Sou, Džaka, Frojler - Rider, Embolo, Vargas

90. minut - Šest minuta produžio je sudija ovaj meč!

83. minut - Goool! Strelac je Kazemiro. Vinisijus je bio na levoj strani, dodao je Rodrigu, koji je iz prve proigrao Kazemira, a onda – majstorija.
Fenomenalan udarac i lopta koja je završila iza Zomera, koji je mogao samo pogledom da isprati sve.

79. minut - Slabo izvezden slobodan udarac Brazila, lopta završava u naručju Zomera.

73. minut - Dvostruka izmena u Brazilu. Umesto Rišarlisona i Rafinje u igri su Gabrijel Žezus i Antoni.

69. minut - Sve veći pritisak Brazila, potpuna inicijativa!

Ipak, ofsajd, ostaje 0:0!

64. minut - Gool! Konačno je Brazil slomio otpor Švajcarske. Vinisijus je imao mnogo prostora po levoj strani, dobio pravovremenu loptu i elegantno plasirao u dalji ugao Zomerovog gola. Ispao je Niko Elvedi. Sjajne vesti za Srbiju!

53. minut - Sada i Vargas sa levog boka šutira ka golu Alisona, ali je blokiran.

52. minut - Šansa za Švajcarsku. Kako je sada bilo opasno ispred gola Brazila. Džakina savršena lopta za Vidmera, pokušaj ubacivanja u peterac, stvorila se gužva, ali je Brazil odbranio gol.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

45. minut - Poluvreme! Nema golova, rezultat koji ne odgovara našoj reprezentaciji.

44. minut - Na desetak sekundi su se ugasili reflektori na stadionu 974. Vrlo brzo se svetlo ponovo upalilo.

39. minut - Preti Švajcarska. Rikardo Rodriges je uposlio Rubena Vargasa, kojeg su defanzivci Brazila izgurali u petercu i oteli mu loptu.

36. minut - Mnogo opasniji Brazil u ovim momentima, ali Švajcarci se odlično brane.

30. minut - Pokušao je Rafinja, Zomer siguran.

27. minut - Kakva šansa za Brazil. Sjajno Rafinja pronašao Viniusa u petercu, ovaj šutira, ali Zomer odlično reaguje. Čini se da je Brazilac morao bolje da reaguje.

21. minut - Prilično rezervisani i jedni i drugi, ovo nije razvoj situacije koju Srbija priželjkuje.

18. minut - Još uvek nismo videli udarac ka golu, oprezna igra na obe strane, iako je Brazil nešto ofanzivniji.

12. minut - Prete Brazilice, Rišarlison je prošao po desnoj strani, ali nije uspeo da pronađe Vinisijusa, odbranila se Švajcarska.

BRAZIL OBRADOVAO SRBIJU

AP Photo/Ariel Schalit

7. minut - Švajcarci su umirili ritam utakmice

3. minut - Bilo je neprijatno u šesnaestercu Švajcarske. Prohujala je lopta kroz kazneni prostor, ali je niko nije zakačio.

1. minut - Utakmica je počela!

16.30 - Pobednik ovog meča će overiti plasman u osminu finala, a svi u Srbiji se nadaju da će to biti Brazil kako bi se drugi putnik u nokaut fazu tražio u poslednjem kolu u međusobnom duelu između Švajcarske i Srbije.

16.18 - Poslednji put ove selekcije sastale su se pre četiri godine na Mundijalu u Rusiji. Švajcarci su tada odoleli Selesau pošto je gol Kutinja iz 20. minuta u drugom poluvremenu poništio Štefan Cuber.

16.14 - Nema u startnoj postavi Đerdana Šaćirija koji je počeo okršaj protiv Kameruna, a evo kako izgleda izabranih 11 Murata Jakina.

16.12 - U startnoj postavi Brazila nema Nejmara zbog povrede zgloba zarađene u duelu sa Srbijom, kao ni desnog beka Danila. Umesto njega desnu stranu če ćuvati Eder Militao. Lukas Paketa ide na poziciju desetke, a Fred i Kazemiro će činiti tandem defanzivnih veznih igrača.

16.10 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola grupe G u kojoj se sastaju Brazil i Švajcarska. Uz alo.rs pratite sva dešavanja izt Dohe.