"CRNE ZVEZDE" NE ODUSTAJU OD OSMINE FINALA Gana posle drame do pobede nad Južnom Korejom (VIDEO)

Posle drame na meču Srbije i Kameruna svedočili smo još jednom jako uzbudljivom meču. Može se reći da je ovaj ponedeljak, bar za sada, doneo čak 11 golova na svega dve utakmice.

Gana je na kraju bila uspešnija i došla do prve pobede na ovogodišnjem Mundijalu, a žrtva je bila selekcija Južne Koreje koja je verovatno više i zaslužila tri boda od Afrikanaca, ali im se nije dalo.

Sjajni Kudus sa dva gola vodio je svoj tim do pobede, a pored njega se u strelce upisao i Salisu. Korejci su preko Čoa u samo 180 sekundi došli do izjednačenja početkom drugog dela igre, ali je pomenuti Kudus pogodio i rešio meč.

Do kraja su se ređale prilike za azijsku selekciju, ali je sjajno branio Ati Zigi i sačuvao tri boda svojoj reprezentaciji. Po svemu sudeći Gana će protiv Urugvaja igrati za prolaz dalje, dok Korejce čeka težak posao u sudaru sa Portugalom, naročito kada se uzme u obzir da imaju svega jedan bod.

JUŽNA KOREJA - GANA 2:3 (0:2)

Čo u 58. i 61. minutu za Južnu Koreju - Salisu u 25. minutu, Kudus u 34. i 68. minutu za Ganu

Stadion: Edukešjn siti, Sudija: Entoni Tejlor

JUŽNA KOREJA: Kim Seungju - Kim Đinsu, Kim Min Dže, Kim Mun Hvan - Jung - Hvan - Kvon, Jeong, Son - Čo.

GANA: Ati Zigi - Lampti, Amarti, Salisu, Mensa - Abdul Samed - Parti, Kudus - Dž. Aju, Vilijams, A. Aju.

KRAJ!

90+4. minut - Velika šansa za Korejance, šutirao je Čo, ali odlično brani Ati!

90. minut - Igraće se još 10 minuta nadoknade!

75. minut - Li Kang In je pretio iz slobodnog udarca! Bilo je jako blizu! Uspeo je nekako da interveniše golman Gane!

68. minut - GOOOOOL! KUDUS! Ponovo vodi Gana! Sjajan napad Afrikanaca koji su se oporavili šoka!

61. minut - GOOOOOL! Kakvo ludilo! Ponovo Čo i Južna Koreja izjednačuje za svega tri minuta!

58. minut - GOOOOL! Evo konalno odgovora Koreje! Čo je pogodio i vratio svoju selekciju u igru!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVEME!

45. minut - Još pet minuta nadoknade u prvom poluvremenu!

34. minut - GOOOOL! Gana vodi 2:0! Odličan centaršut pratio je Kudus i pogodio! Sjajna asistecija Džordana Ajua!

25. minut - GOOOOL! Salisu! Vode Gana! Odlično se snašao defanzivac afričke selekcije i pogađa za prednost!

12. minut - Pritisak Južne Koreje na startu meča, pokušavaju da dođu do prednosti, ali za sada bez konkretne šanse.