HOLANDIJA FURIOZNO KRENULA, PA STALA Hrabri Ekvador došao do boda, Valensiju izneli na nosilima
AP Photo/Themba Hadebe

Tako sada obe ekipe imaju po četiri boda, Senegal je treći sa tri, dok je Katar poslednji sa nula.

Holanđani su poveli najbržim golom na Svetskom prvenstvu, jer je Gakpo već u 6, minutu zatresao mrežu.

Međutim, od tog trenutka Ekvador je zaigrao mnogo bolje i bio opasniji tim, dok su "lale" bile prilično blede.

Gol su pogodili u Ekvadorci u samoj završnici prvog poluvremena, ali je taj pogodak poništen zbog navodnog ofsajda.

Mrežu je zatresao Estupinjan, ali gol nije priznat zato što je jedan igrač Ekvadora bio u ofsajdu, iako deluje da nije uticao na igru.

Svojim trećim golom u Kataru, a šestim uzastopnim za Ekvador na Mundijalima, Ener Valensija je doneo izjednačenje na početku drugog poluvremena. U finišu utakmice, Valensija je na nosilima iznet sa terena zbog povrede kolena desne noge, pa je njegov nastup u poslednjem kolu pod velikim znakom pitanja.

Bili su Ekvadorci bliži pobedi, pogodili su i prečku, ali promene rezultata nije bilo.

U poslednjem kolu Ekvador igra protiv Senegala, dok se Holandija sastaje sa Katarom.

Holandija - Ekvador 1:1 (1:0)

Stadion: Kalifa (Doha)

Sudija: Mustafa Gorbal (Alžir)

Holandija: Nopert - Damfris, Timber, Van Dajk, Ake, Blind - Klasen, Kopmajners, De Jong - Gakpo, Bergvajn

Ekvador: Galindez - Presijado, Poroso, Tores, Hinkapi, Estupinjan - Plata, Mendes, Kaisedo, Estrada - Valensija

Kraj! Holandija - Senegal 1:1!

90. minut - Igraće se još šest minuta.

88. minut - Povredio se Valensija. Holanđani se nisu obazirali, pa su nastavili da igraju. Srećom, golman Ekvadora je ščepao loptu, pa će lekarsko osoblje moći da pomogne fudbaleru Fenerbahčea. Ipak, Valensija neće biti u stanju da nastavi duel, iznet je na nosilima.

83. minut - Oprezna igra na obe strane. Sve smo bliži remiju.

79. minut - Sve su nervozniji i jedni i drugi, dosta prekida.

73. minut - Gakpo je mogao još jednom da zatrese mrežu, ali nije uspeo, a bio je i u nedozvoljenoj poziciji.

64. minut - Dobio je Valensija duel sa Timberom, potom zavrnuo u sredinu sa leve strane, pronašao Estradu, ali udarac po zemlji ofanzivca Ekvadora je bio previše slab da bi ugrozio Noperta.

59. minut - Prečku pogađaju Ekvadorci. Valensija je pogodio jednog igrača Holandije, a na odbijenu loptu naleteo je Gonzalo Plata, pogodio je prečku!

58. minut - Žegson Mendez je zaradio žuti karton, neće moći da igra u sledećoj utakmici.

49. minut - Gooool! Ekvador je izjednačio! Strelac je Ener Valensija!

Poluvreme! Holandija vodi 1:0 golom Gakpa iz šestog minuta!

45 + 3 - Estupinjan je pogodio, ali je sudija poništio pogodak zbog ofsajda.

45. minut - Igraće se još tri minuta u prvom poluvremenu.

39. minut - Stali su Holanđani na loptu i kontrolisu dešavanja na terenu.

32. minut - Evo velike prilike, tukao je Valensija, ali sjajno brani Nopert.

29. minut - Pritisak Ekvadora u ovim momentima, ali brane se Holanđani bez većih problema.

24. minut - Preti Ekvador. Kaisedo je šutirao sa 20 metara, izblokiran je, potom je u nastavku akcije umalo ušao u peterac, ali je odbrana Holandije reagovala u poslednji čas!

19. minut - Očekivalo se da posle gola utakmica dobije dodatno na intenzitetu, međutim, desilo se suprotno. Opao je ritam meča.

11. minut - Pokušao je najbolji igrač Ekvadora Valensija da poravna, ali ga je Van Dajk izblokirao u poslednjem trenutku.

6. minut - Gooool! Holandija vodi, ponovo je Gakpo strelac! Posle Depaja, Gakpo je tek drugi igrač Holandije koji se upisao u strelce na prva dva meča u istoriji Mundijala! Bio je to sjajan pogodak. Šutirao je ivice kaznenog prostora i zatresao mrežu Ekvadora udarcem u bliži ugao!

1. minut - Utakmica je počela!

16.45 - Pobednik ovog meča napraviće džinovski korak ka osmini finala.

16.36 - Ove dve selekcije su se sastale dvaput u prijateljskim utakmicama 2006. i 2014. godine. U premijernom duelu Holandija je pobedila sa 1:0, dok je pre osam godina bilo 1:1.

16.32 - I jedni i drugi u dobrom raspoloženju dočekuju ovu utakmicu pošto su u prvom kolu upisali pobede. Holandija je sa 2:0 pobedila Senegal, dok je Ekvador bio bolji od Katara istim rezultatom.

16.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola grupe A u kojoj se sastaju Holandija i Ekvador. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Dohe.