Završen je konkurs za izradu idejnog rešenja suvenira Muzeja Nikole Tesle! Evo kada će biti proglašeni pobednici!

Alo!
Tada će biti javnosti predstavljeni najbolji radovi i izabrani pobednici na konkursu koji je raspisao Muzej Nikole Tesle.
Podsetimo na konkursu pod nazivom: "TESLA - SRPSKI DUH, DELO,BUDUĆNOST" imali su pravo da učestvuju studenti završnih godina fakulteta umetnosti, akademija i visokih umetničkih škola, kao i studenti arhitektonskog fakulteta i studenti master i doktorskih studija navedenih fakulteta.
Zadatak konkursa bio je: Dobijanje idejnog rešenja za suvenir Muzeja Nikole Tesle.
Smisao umetničkog rešenja je da afirmišući Teslino delo, a svojom domišljatošću i veštinom, promovišu moderna dizajnerska rešenja različitih suvenira za Muzej Nikole Tesle.
Muzej će dodeliti tri nagade, a nagradni fond iznosi 225.000,00 dinara i raspoređuje se nagrađenima u sledećim iznosima:
- Prva nagrada 100.000,00 dinara
- Druga nagrada 75.000,00 dinara
- Treća nagrada 50.000,00 dinara
Novčane nagrade isplaćuju se dobitnicima jednokratno, u roku od 30 dana od dana proglašenja odluke žirija.
Članovi žirija:
1. Dragana Rusalić – akademski vajar urdnik Dizajn centra KCB
2. Nikola Kolja Bozović – vanr. prof. na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu.
3. Lidija Jovanović – diplomirani kostimograf scenskog odevanja, predsednica ULUPUDSa
4. Pavle Vasev – d.i.a, podpredsednik ULUPUDSa
5. Milica Kesler- istoričar umetnosti, kustos Muzeja Nikole Tesle

Komentari (2)
Vika
15.05.2019 17:28
Steta sto su sadasnju direktorku muzeja smenili sa mesta sekretara za kulturu. Zena stvarno zna svoj posao. A ovo je super ideja.
Ljiki
15.05.2019 22:43
Divna ideja.Odlicna promocija naseg Nikole Tesle.